SGI zbrojí na big data s procesory Intel Xeon

Společnost SGI oznámila plnou podporu pro rodinu procesorů Intel Xeon E5- 2400 a E5-4600.

SGI zbrojí na big data s procesory Intel Xeon


Společnost SGI zařazuje procesory Intel Xeon E5-4600 do své budoucí platformy se sdílenou pamětí. Procesor Intel Xeon E5-2400 je nyní základním procesorem pro řešení SGI Hadoop Starter Kit a je k dispozici v produktové řadě SGI Rackable pro využití i v dalších aplikacích.

Nastávající generace platformy se sdílenou pamětí – SGI UV - určená pro vysokorychlostní datově náročné výpočty, bude založena na procesorech Intel Xeon 4600-E5. Uživatelé podle tiskového prohlášení SGI budou moci využít významného zvýšení výkonu a zároveň se mohou těšit na zjednodušenou správu, konsolidaci aplikací a jednoduchost nasazení, to vše díky škálování v rámci jedné jedinné instance do rozsahu tisíce jader a mnoha terabajtům paměti ve srovnání s alternativami, které vyžadují stovky uzlů. Systém je zcela otevřený, běží na standardních procesorech Intel x86, standardním Linuxu a využívá dostupných aplikací a middlewaru, to vše při zachování vysoké účinnosti a provozuschopnosti.

"Big data jsou charakteristická nejen svým objemem, ale i rychlostí a rozmanitostí. Kromě toho mohou být big data buď ve strukturované nebo nestrukturované formě. Tato dynamika vede k celé řadě požadavků, které jsou kladeny na počítačový systém, zejména se jedná o velký výkon a komplexní analýzu, "uvedl technický ředitel společnosti SGI Dr. Eng Lim Goh.

SGI dále zve zájemce o novou generaci platformy se sdílenou pamětí na International Supercomputing Conference, která se koná 17.-21. června v Hamburku, v Německu.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře