Sharp představuje světového šampióna v úspoře energie s plným LED podsvícením

To, co se ještě nedávno zdálo hudbou daleké budoucnosti, se stalo skutečností mnohem dříve. LCD televize Sharp s plným LED podsvícením přinášejí kvalitu, o jaké jsme donedávna jen snili – ohromující 2 000 000:1 dynamický kontrastní poměr, ještě kvalitnější zobrazování barev a konstantní úroveň osvětlení obrazovky přes 90 procent. A díky zcela LED technologii rapidně klesá spotřeba takovýchto televizí; 32palcový model má spotřebu jako 60wattová žárovka.

Sharp představuje světového šampióna v úspoře energie s plným LED podsvícením


LED technologie způsobila doposud nevídaný rozruch na trhu se spotřební elektronikou a podle společnosti Sharp zajistí také převrat na poli LCD televizí. Podle předpovědi společnosti Sharp se LCD televize s technologií LED podsvícení stanou během roku 2010 nedílnou součástí trhu a v střednědobém horizontu zcela nahradí tradiční LCD technologii. Závod o stále tenčí televize s čím dál většími obrazovkami se stal minulostí. LED podsvícení posunulo kvalitu obrazu a energetickou úspornost na vyšší úroveň.

„Výhody nové technologie hovoří samy za sebe. Významně lepší kvalita obrazu a vyšší energetická účinnost vedou Sharp k prohlášení, že toto je LCD televize budoucnosti a že má velký potenciál na evropském trhu,“ říká Hiroshi Sasaoka, CEO Sharp Electronics Europe.

Sharp použil ve svých nejnovějších řadách LCD televizí AQUOS LE700E a LE600E bíle plné LED podsvícení a dosahuje tak ještě jasnějších, živějších barev a dynamického kontrastního poměru pro zvýraznění černé barvy. Vedle atraktivního designu a co nejvyšší energetické účinnosti se Sharp zaměřil především na to nejdůležitější pro ploché obrazovky dneška – špičkovou kvalitu obrazu.

Kombinace plného LED podsvícení a X-Gen panelů nové generace s plným rozlišením přináší minimální spotřebu elektrické energie. Ve srovnání s konvenčními LCD televizemi v současnosti na trhu – které používají systém CCFL podsvícení – má LED výrazně nižší spotřebu. Šestačtyřicetipalcový televizor z obou modelových řad spotřebuje o 50 procent méně elektrické energie než odpovídající zařízení s CCFL technologií. Díky nové struktuře displejů z tekutých krystalů nabízejí AQUOS LED televize také více jasu na jeden watt.

Unikátní prvkem je tlačítko Eco-control na dálkovém ovladači, které uživatelům umožňuje změnit spotřebu energie jejich televize. Vypínací tlačítko na samotné televizi snižuje spotřebu energie v režimu OFF na faktickou nulu. Televize jsou vyrobeny z menšího množství materiálů, neobsahují žádné olovo, a proto se velmi hodí pro recyklaci. Z těchto důvodů Sharp zažádal u Evropské komise, aby těmto televizím udělila ekologickou známku „Eco-label“.

Nové AQUOS LED LCD televize zaujmou také dokonalým designem. Průkopnický vnější plášť zahrnuje bezešvý přechod mezi obrazovkou a rámem, což působí dojmem, že tyto dvě komponenty LCD televize tvoří jediný celek. Další designovým prvkem je skleněný stojan u řady LE700E a rozdílný vzhled spodní části rámu u obou modelů: barva spodní části je u řady LE700E černá s jemně modrým akcentem, u modelu LE600E hliníková. Pozornost upoutá i modrá dioda ve tvaru pyramidy, která je umístěna ve středu rámu televize u spodního okraje a která oznamuje, že jde o televizi řady AQUOS LED.

„Úspěch LCD technologie jasně ukazuje, že pokud se chcete podílet na formování budoucího trhu s televizemi, musíte mít nejen nejnovější know-how v oblasti výroby LCD, ale také LED. Sharp má přes tři desetiletí zkušeností s LCD a téměř čtyřicet let s LED technologií. Odhadujeme, že v roce 2009 vzroste v Evropě trh s LCD televizemi na 40 miliónů kusů a plánujeme zde v letošním roce prodat dva milióny LCD televizí, z nichž většina již bude vybavena LED technologií,“ uzavírá Hiroshi Sasaoka.

Komentáře