Sharp začal v Polsku vyrábět LCD

Sharp začal v Polsku vyrábět LCD


Sharp zahajuje produkci LCD modulů v nové továrně v polské Toruni. Počáteční kapacita výroby má být 100.00 kusů měsíčně a moduly se mají dodávat do plochých LCD televizrů vyráběných Sharpem ve Španělsku a firmou Loewe Opta v Německu. Rozhodnutí podle Sharpu vychází z rychle rostoucí poptávky po LCD televizorech na evropském trhu.

Očekáváme, že v roce 2007 dosáhne poptávka po LCD televizorech v Evropě 23 milionů kusů,” uvedl Hans Kleis, generální ředitel Sharp Electronics Europe. Díky továrně v Toruni chceme být jednak schopní lépe se vypořádat s vysokou poptávkou po LCD televizorech v západní Evropě a zkrátit dobu dodávek našich produktů na trh. Zároveň je nová továrna investicí ve východní Evropě, protože země jako Polsko, Česká republika, Slovensko nebo Maďarsko patří k rychle rostoucím trhům, které budou v budoucnosti z hlediska LCD televizorů čím dál důležitější. Proto Sharp plánuje v tomto roce v Toruni dále rozšiřovat produkci, aby zde bylo možné kompletovat celé LCD televizory.”

Dosud investovaná částka do nové továrny Sharpnu činí zhruba 44 milionů eur a podnik nyní zaměstnává 800 lidí.


Sharp uvedl, že již provozuje první továrnu na výrobu LCD displejů 8. generace – závod Kamejama II v japonské Ósace, kde byla výroba spuštěna v září 2006. V této továrně firma vyrábí LCD substráty o rozměrech 2,16 x 2,46 metrů (podívejte se na fotografii - viz odkaz níže).

Z těchto substrátů o ploše 5,3 metrů čtverečních se řežou panely pro velké obrazovky s vysokým rozlišením, které se pak zpracovávají v dalších továrnách, mezi něž se zařadí i nová továrna v Polsku.

Na počátku letošního roku byla výrobní kapacita závodu Kamejama II zdvojnásobena na 30 tisíc skleněných substrátů. Je to reakce Sharpu na rostoucí poptávku po LCD televizorech s velkými úhlopříčkami. Z jednoho mateřského substrátu z Kamejamy II lze vyrobit osm 46palcových (116 cm) nebo šest 52palcových (132 cm) LCD televizorů.

Momentálně LCD panely 8. generace vyrábějí pouze dvě firmy na světě: Sharp a Samsung (více viz reportáž z veletrhu IFA 2006 zde na PC Worldu ). Mimochodem Sharp před nedávnem také založil obchodní zastoupení v České republice.Poptávka po LCD televizorech s velkými úhlopříčkami roste.


Foto: Sharp

Komentáře