Singapurský investor hledá v Brně nové technologie

Mezinárodní firma Singapore Technologie Electronics si v Brně vybírala partnera pro spolupráci v oblasti inteligentních dopravních systémů.

Singapurský investor hledá v Brně nové technologie


Silný mezinárodní investor, firma Singapore Technologies Electronics, si vybírala své budoucí partnery mezi firmami a vědecko-výzkumnými institucemi z Jihomoravského kraje. Cílem investora je navázat spolupráci převážně v oblasti inteligentních dopravních systémů, systémů řízení letového provozu a tzv. chytrých energetických sítí. Ve hře je nabídka na spolupráci singapurského investora s vybraným partnerem buď formou společného projektu, větší zakázky mezinárodního charakteru, formou zakoupení licence na vyvíjené technologie, v úvaze je rovněž založení pobočky Singapore Technologies Electronics v Brně.

Jihomoravské inovační centrum proto v rámci své služby „Transfer technologií“ vytipovalo vhodné partnery v regionu a zorganizovalo setkání formou „Open Innovation Session“. Zástupcům Singapore Technologies Electronics se tak představilo celkem deset partnerů, kteří se věnují požadovaným technologiím a mají zájem o spolupráci. „Mezi firmami jsou například brněnská pobočka nadnárodní společnosti Honeywell či technologické start-upy jako Phonexia, což je spin-off VUT, či společnost OptimSys,“ představil zajímavé firmy ředitel JIC Jiří Hudeček. Jako potenciální partner se zde představí i brněnské centrum excellence CEITEC.

Výhodou formátu Open Innovation Session je představení možných partnerů investorovi. Účastníci mají takto možnost diskutovat o nových technologiích a vývojových projektech.

Komentáře