Skupina GTS Central Europe představila novou nabídku ethernetových služeb

GTS Central Europe (GTS), jeden z předních telekomunikačních operátorů v regionu střední a východní Evropy, posiluje svou ethernetovou infrastrukturu. Představil detaily nových služeb na této platformě i plány jejího dalšího rozvoje.

Skupina GTS Central Europe představila novou nabídku ethernetových služeb


Řešení postavená na nové ethernetové platformě přinášejí zákazníkům naprosto flexibilní a škálovatelné portfolio řízených Layer 2 služeb s výrazným snížením celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Jedinečnou výhodou ethernetové sítě GTS je pokrytí celého středoevropského regionu.

Nově vybudovaná ethernetová síť skupiny GTS nabídne široké portfolio ethernetových produktů v celém regionu střední a východní Evropy všem firemním zákazníkům, zejména pak těm s pobočkami ve více lokalitách, kteří tak získají efektivnější správu a řízení sítě. Portfolio telekomunikačních služeb bylo vyvinuto pro vysokorychlostní spojení lokálních počítačových sítí.

Postupně jsou na trh uváděny celkem tři služby – GTS Ethernet Line, GTS Ethernet LAN a GTS Ethernet NNI. Služby budou nabízeny v různých rychlostech až do výše 10 Gigabit Ethernet (GigE), což umožní zákazníkům zvolit rychlost na základě svých preferencí. Kromě toho také GTS zaručí výjimečnou spolehlivost sítě díky jejímu nepřetržitému monitoringu, diagnostice a centralizované správě a řízení.

 

Služba GTS Ethernet Line byla spuštěna 17. června tohoto roku. Je nabízena ve dvou variantách:

Ethernet Private Line (EPL) – plně transparentní spojení ideální pro propojení dvou lokalit.

Ethernet Virtual Private Line (EVPL) – nabízí navíc virtuální LAN, která může být nakonfigurována pro podporu několika EVC na jednom portu. Vhodné pro propojení více lokací při využití nativní LAN.

GTS Ethernet Line je plně řízené vysokorychlostní řešení poskytované na Layer 2 ethernetové platformě.

 

Pro mezinárodní velkoobchodní zákazníky vyvinula GTS ethernetovou službu Network to Network Interface. Tato varianta umožňuje přeprodej individuálních ethernetových připojení a později také LAN připojení přes centrální rozhraní. E-NNI nabízí velkoobchodním zákazníkům skupiny jedinečnou platformu, jak rychle pokrýt celý region střední a východní Evropy jedním ethernetovým rozhraním.

 

Ve třetím čtvrtletí pak plánuje skupina GTS spustit službu GTS Ethernet LAN, která nabídne vícebodové L2 VPN připojení.

 

Sjednocení a rozšíření ethernetové sítě GTS bylo zahájeno v listopadu loňského roku. Postupně vznikla zcela nová ethernetová síť založená na již existujících optických sítích pokrývajících pět evropských zemí: Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko. Během prvních tří měsíců bylo v největších evropských zemích rozmístěno 15 klíčových uzlů, které tvoří jádro sítě. Cílem je mít k dispozici více než 450 síťových uzlů do konce roku 2010, a to ve městech, kde už skupina má své vlastní optické sítě. S cílem posílit spolupráci s mezinárodními poskytovateli připojení plánuje GTS CE zavést ethernetové POP v klíčových propojovacích bodech západní Evropy, například ve Frankfurtu nebo ve Vídni.

Komentáře