Skupina GTS rozšiřuje své služby o virtuální hosting

Skupina GTS Central Europe (GTS) dnes spustila nové řešení pro virtuální servery.

Skupina GTS rozšiřuje své služby o virtuální hosting


Nová skupina produktů s názvem GTS Virtual Server umožňuje firemním zákazníkům vybírat, alokovat a přesouvat výpočetní zdroje podle toho, kdy a kde jsou právě potřeba. Služba GTS Virtual Hosting je založena na modelu infrastruktura jako služba (IaaS) a umožňuje tak organizacím outsourcovat zařízení i údržbu potřebné pro chod firmy – včetně úložišť, hardware a serverových a síťových komponent.

Nabídka GTS Virtual Hosting přináší zákazníkům možnost koupit si výpočetní zdroje, které aktuálně potřebují, a následně škálovat další požadavky. Vyvarují se tak využívání fixních serverových jednotek.

Služba GTS Virtual Hosting je podle svých autorů vhodná pro firmy, které využívají výpočetní zdroje pro:

-    stránky s obsahem – informační a zábavní portály,
-    hosting obchodních aplikací – extranet, e-commerce, software jako služba (SaaS),
-    privátní stránky – ERP, CRM, intranet,
-    profesionální webové prezentace s vysokou dostupností a výkonem.

Řešení GTS Virtual Hosting je nabízeno ve dvou variantách:

-    Virtual Private Server (VPS) představuje řešení pro okamžité použití, je ekvivalentem samostatného fyzického serveru pro menší podniky.
-    Virtual Hosting Environment (VHE) je ekvivalentem privátního datového centra složeného z řady zdrojů (počítačová jednotka, paměť, úložiště, další služby) a je řešením, v rámci něhož může zákazník vytvořit řadu VPS s flexibilitou přesouvání zdrojů mezi sebou navzájem. Varianta VHE je určena velkým firmám a organizacím z veřejného sektoru.

Komentáře