Skupina GTS v roce 2011 zvýšila marži

Skupina GTS Central Europe (GTS), telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, dnes zveřejnila své neauditované hospodářské výsledky za rok 2011.

Skupina GTS v roce 2011 zvýšila marži


Společnost si udržela rostoucí tendenci a podařilo se jí dosáhnout prozatím nejvyššího provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA).

Hlavní body konsolidovaných neauditovaných hospodářských výsledků za 2011:

•    Tržby ve výši 396 milionů EUR, což oproti loňskému roku znamená nárůst o více než 2 %
•    EBITDA ve výši 99 milionů EUR, což představuje 25% marži a meziroční nárůst o 9 %
•    Volný peněžní tok (EBITDA bez investičních nákladů) ve výši 50 milionů EUR

GTS zaznamenala v roce 2011 zlepšení tržeb, hrubé marže, EBITDA a volného peněžního toku – ve srovnání s předchozím rokem. Vyšší zisk odráží postupný přesun zákazníků k datovým a managed řešením s vyšší marží. Na růstu marže se také odrazilo otevření nového datového centra na Slovensku a rozšiřování přístupových sítí.

GTS v roce 2011 pokračovala s inovacemi a představila nové služby pro své zákazníky. GTS Media Line nabízí novou službu pro přenos široké řady formátů, která zároveň odpovídá specifickým požadavkům současného mediálního průmyslu. Cloudové řešení GTS Virtual Server, založené na modelu infrastruktura jako služba (IaaS), zase umožňuje firemním zákazníkům vybírat, alokovat a přesouvat výpočetní zdroje podle toho, kdy a kde jsou právě potřeba.


Úvodní foto: © pixel_dreams - Fotolia.com
Komentáře