Skysoft nabídne řešení pro ochranu před cílenými útoky na jednotlivce

Společnost Sky-Soft uvádí na trh produkt Data Guardian, který byl vyvinut jako reakce na novou situaci a požadavky v oblasti bezpečnosti.

Skysoft nabídne řešení pro ochranu před cílenými útoky na jednotlivce


Data Guardian funguje jako komplex bezpečnostních opatření, které společně maximalizují ochranu dat i aktivit uživatele samotného. Základními stavebními kameny systému jsou USB flash disk s uživatelským nastavením a vzdálené úložiště dat, které je několikanásobně chráněno.

Flash disk je kryptován, díky čemuž se v případě jeho ztráty či odcizení není třeba bát o svá data. Samotný disk však není jen úložištěm dat, ale obsahuje vlastní virtuální operační systém, který ke svému provozu využívá výkonu počítače, k němuž je disk připojen. Veškerá aktivita v rámci virtuálního OS je plně odstíněna a není nikterak zaznamenávána, takže v počítači nezůstávají žádné stopy ani otisky, které by bylo možné zneužít. Virtuální OS je navíc vybaven plnohodnotným kancelářským balíkem, SSL certifikátem a anonymním prohlížečem pro maskování stop při surfování po internetu.

Druhý prvek celého systému představuje vzdálené úložiště dat. Pro přístup do něj je potřeba zadat heslo, které zná jen a pouze sám uživatel, a využít SSL certifikát dodávaný na flash disku. V rámci bezpečného úložiště má uživatel k dispozici osobní prostor o velikosti až 60 GB, kde může bez obav ukládat či stahovat dříve uložená data.

Uživatel ve svém osobním prostoru může data také sdílet s dalšími vybranými uživateli systému. U každého souboru jednotlivě lze zvolit sdílení s jinými konkrétními uživateli. Ve správě svého osobního prostoru má uživatel navíc jasný přehled o sdílených souborech a stavu jejich sdílení. Zároveň je v systému informován o možnostech stažení či náhledů dat, které pro něj sdílí jiní uživatelé. Systém rovněž disponuje jednoduchým textovým komunikátorem pro posílání zabezpečených zpráv.


Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com
Komentáře