Slovenská Union poisťovňa vstupuje na český trh s cestovním pojištěním

Pojišťovna s historicky nejdelší působností na slovenském trhu cestovního pojištění se aktivizuje na českém trhu. Budoucnost vidí v cestovním pojištění na Slovensko.

Slovenská Union poisťovňa vstupuje na český trh s cestovním pojištěním


V roce 2009 Union poisťovňa pojistila na cesty více než 150 000 Čechů. Ve stejném roce se postarala o skoro 3 400 klientů, kteří zůstali v zahraničí, a současně odškodnila 13 600 klientů, kteří měli zakoupený zájezd v dnes již zkrachovalé cestovní kanceláři Tomitour v rámci povinného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku. Pro rok 2010 je u Union poisťovni pojištěno proti úpadku 126 cestovních kanceláří z České republiky a 325 CK nabízí pojištění pro účastníky zájezdů od Union poisťovne.

„Rozhodli jsme se začít razantněji nabízet cestovní pojištění v České republice. Přirozeně největší možnosti jsou v pojištění pro cesty na Slovensko. Hlavním motivem pro naši zvýšenou aktivitu je rostoucí obliba Slovenska pro rodinnou a sportovní dovolenou českých turistů. Slovensko je nejoblíbenější destinací, kam Češi cestují,“ uvádí Elena Májeková, členka představenstva a ředitelka sekce neživotního pojištění Union poisťovne.

Komentáře