Slovenský dodavatel Tower Automotive nasadil APS Preactor

Již v době implementace (r. 2001) ERP systému QAD Enterprise Applications bylo rozhodnuto, že podnikový systém bude rozšířen o APS.

Slovenský dodavatel Tower Automotive nasadil APS Preactor


Závod Tower Automotive umístěný v Malackách vyrábí konstrukční díly lisovaných a svařovaných automobilových komponentů. Výroba je zaměřená stoprocentně na automobilový průmysl. Tower vyrábí sériově a většinová část produkce je dodávána koncernu Volkswagen (69 %). Tower Automotive v Malackách zaměstnává přes 600 lidí s obratem cca 82 mil EUR. Nadnárodní koncern Tower Automotive má zastoupení ve více než 60 zemí na čtyřech kontinentech.

Již v době implementace (r. 2001) ERP systému QAD Enterprise Applications bylo rozhodnuto, že podnikový systém bude rozšířen o APS. Minerva ČR proto navrhla ve studii na optimalizaci procesu plánování APS Preactor. Vedoucí plánování a nákupu v Tower Automotive, Marián Szabó podotkl: „To že se výroba rozbíhala současně s plánováním, hodnotím s odstupem času velmi kladně. Byla to pro nás velká výhoda v uspořeném čase, kdy příprava dat pro plánování s náběhem nových artiklů byla rozložená v čase.“

V Toweru byla v roce 2002 implementovaná verze Preactor 200 a jednalo se tehdy o první implementaci APS Preactor v regionu. Výrobce postupně upgradoval na vyšší verze a začátkem roku 2011 přešel na novou verzi 11. Tower Automotive uvádí, že používáním Preactoru a optimalizací procesů souvisejících s výrobou a plánováním došlo ke snížení rozpracované výroby, přehledu plnění zakázek v dlouhodobém horizontu a také snížení doby prostojů strojních zařízení. Obrátka skladových zásob byla snížena z 25 dnů na devět. Za deset let přibylo v Toweru sedm nových projektů, čímž došlo k podstatnému navýšení výroby, to vedlo k rozšíření velikosti závodu o několik nových výrobních provozů. To vše se stejným počtem zaměstnanců.

Komentáře