Služba iDoklad.cz pro fakturaci v cloudu uspěla v soutěži Microsoft Awards 2011

Vítězem třináctého ročníku prestižní soutěže Microsoft Awards 2011 v kategorii „Nejlepší řešení na platformě Windows Azure“ se stal projekt iDoklad.cz – on-line služba pro vedení fakturace z dílny Cígler Software.

Služba iDoklad.cz pro fakturaci v cloudu uspěla v soutěži Microsoft Awards 2011


Vítězem třináctého ročníku soutěže Microsoft Awards 2011 v kategorii „Nejlepší řešení na platformě Windows Azure“ se stal projekt iDoklad.cz – on-line služba pro vedení fakturace z dílny Cígler Software. V soutěži společnost Microsoft vybírá a oceňuje IT projekty realizované svými certifikovanými partnery.

Systém iDoklad.cz je určen pro on-line správu fakturace zdarma, tedy především menším firmám a živnostníkům, kteří doposud fakturovali systémem papír-tužka, popř. v tabulkovém procesoru. Díky cloud computingu na platformě Windows Azure mohou zájemci začít službu neprodleně využívat pomocí běžného internetového prohlížeče a po několika minutách po registraci již vystavovat faktury.

Z cloud computingu čerpá iDoklad například mobilní přístup odkudkoli, minimální nároky na údržbu ze strany uživatelů, průběžnou aktualizaci aplikace a další. Autoři rovněž zdůrazňují bezpečí uživatelských dat, ať už z hlediska jejich trojnásobně zajištěného uložení v SQL databázích jednoho ze světových datacenter společnosti Microsoft, nebo šifrovaného přístupu ke službě pomocí SSL protokolu.

Použité technologie, včetně Microsoft Silverlight, umožnily tvůrcům služby překonat nejrůznější omezení, kterými trpí část podobných on-line služeb. Ovládání celé aplikace  nabízí možnosti třídění, vyhledání a zobrazování jednotlivých záznamů. Také rozsah funkčnosti služby  nabízí například propojení na databázi ekonomických subjektů ARES , spolupráci s databází kredibility odběratelů Credit Check, podporu cizích měn a fakturace do zahraničí, aparáty upomínek, automatické odeslání faktur v PDF nejen odběratelům, ale i své účetní a další vymoženosti. Službu lze zdarma vyzkoušet a používat na adrese www.idoklad.cz.

Komentáře