Smartphone nebo tablet? Huawei představil zařízení s 6,1palcovou úhlopříčkou

Bitva o smartphone s největší úhlopříčkou displeje pokračuje. Velikosti doposud kraloval Samsung Galaxy Note 2, veletrh CES 2013 však přinesl ještě většího obra, Huawei Ascend Mate.

Smartphone nebo tablet? Huawei představil zařízení s 6,1palcovou úhlopříčkou


Největší čínský výrobce smartphonů, společnost Huawei, si na prestižní veletrh CES 2013 přichystala dvojici nových smartphonů. Ascend D2, jenž výrobce prohlašuje za nejvýkonnější smartphone světa, a Ascend Mate, který se naopak pyšní největším displejem.

Ascend Mate je vybaven 6,1palcovým displejem a z hlediska velikosti tak stírá rozdíly mezi tablety a chytrými telefony. Ne nadarmo se v anglosaském světě pro podobná zařízení začal používat jemně ironický termín „phablet“, tedy spojení slov „phone“ a „tablet“. Při využití jako tablet má Ascend Mate nicméně pro pohodlnou práci přece jen displej příliš malý.

Ascend Mate běží na OS Android 4.1 s upraveným grafickým uživatelským prostředím vyvinutým společností Huawei. Předností zařízení je rovněž jeho odolnost proti přírodním vlivům, během své keynote CEO společnosti Huawei, Richard Yu, telefon polil telefon proudem vody a z výšky jej upustil na podlahu, aby demonstroval jeho robustnost.

Ascend Mate disponuje baterií s úctihodnou kapacitou 4050 mAh, jež by dle výrobce měla telefon i při vytížení udržet v běhu až 22 hodin. Po technické stránce je telefon vybaven 1,5GHz čtyřjádrovým procesorem, 2GB RAM a 8MPx kamerou.

Ascend Mate bude na čínském trhu dostupný od února, do ostatních zemí se dostane později. Cenu bohužel výrobce neoznámil.

 

Zdroj: IDG News Service, Huaweidevice.com


Úvodní foto: Huawei
Komentáře