Software AG oznamuje svou strategii pro Big Data a in-memory

Software AG na veletrhu CeBIT oznámila svou strategii pro další generaci technologie pro práci s Big Data, která bude údajně až 1000× rychlejší než stávající.

Software AG oznamuje svou strategii pro Big Data a in-memory


Zákazníci budou mít v reálném čase k dispozici obrovské množství informací, které jsou obsaženy v Big Data (data, se kterými není možné kvůli jejich velikosti pracovat se stávajícími nástroji v reálném čase). To podle Software AG umožní rychlejší rozhodování a reakce na vyvstalé příležitosti. Možnost nahlížet na provozní aktivity v reálném čase umožní společnostem navrhovat nové inovativní a velmi flexibilní byznys procesy.

Základním stavebním kamenem této strategie je platforma, která využívá technologii BigMemory společnosti Software AG pro zpřístupnění terabajtů dat jakéhokoli typu z libovolného zdroje. Tato platforma podle svých autorů také umožní komplexní zpracovávání událostí (Complex Event Processing, CEP), takže zákazníci budou moci pracovat v reálném čase.

Nová generace platformy pro správu dat od Software AG je podle tiskového vyjádření společnosti navržena tak, aby se předešlo problémům, které se objevují při pokusech pracovat s Big Data tradičními přístupy ke správě dat. Jde například o nárůst oddělených datových sil v souvislosti s novými typy databází a datových zdrojů. Software AG integruje své vlastní technologie pro in-memory data a komplexní zpracovávání informací do jedné společné platformy. V té nabídne jak rychlost a škálovatelnost, tak dostatečnou flexibilitu, které vyhoví všem nárokům na rychlost odezvy a zpracování dat. Navíc k rychlému zpřístupnění velkých objemů dat v in-memory budou podporována rozhraní na stávající databáze nebo na nové datové toky (data streams) i na přední analytické nástroje.  

Další informace o dění na veletrhu CeBIT v angličtině jsou dostupné z adresy http://www.softwareag.com/cebit2012


Úvodní foto: Fotolia © photogl
Komentáře