Software AG inovuje webMethods Nirvana Messaging, middleware platformu pro univerzální messaging

Společnost Software AG známila dostupnost webMethods Nirvana Messaging 7 – své nové middlewarové platformy pro univerzální messaging (výměnu zpráv mezi systémy).

Software AG inovuje webMethods Nirvana Messaging, middleware platformu pro univerzální messaging


Jde o nástroj pro zpracování proudů kritických dat (streaming) v reálném čase napříč vlastní organizací, do/z webového prostředí, v cloudových technologiích, na mobilní zařízení a v prostředí „internetu věcí“ (Internet of Things). Tisková zpráva uvádí, že obrovskou příležitost představuje pro organizace, které dokáží v reálném čase extrahovat a zpracovat relevantní informace z neustále rostoucích objemů dat. Schopnost analyzovat tyto obrovské objemy dat, které mohou pocházet z různých zdrojů, a distribuce výsledků tisícům klientů se mohou stát konkurenční výhodou.

Vylepšení verze 7 jsou například:

•    Funkcionalita pro multicastové vysílání při nízké latenci (jeden zdroj – více cílů) – při inter-host komunikaci umožní tato funkcionalita dostatečné škálování, aby obsloužila obrovský počet klientů při vysoké propustnosti s latencí pod 50 mikrosekund.
•    Podpora sdílené paměti – nový ovladač sdílené paměti při intra-host komunikaci by měl zaručit vysokou propustnost s minimální latencí – stovky tisíc zpráv za sekundu s latencí pod 5 mikrosekund.
•    Podpora MQTT messaging – podpora pro M2M komunikaci (machine-to-machine, s nízkou spotřebou elektrického proudu a s malou náročností na přenos dat) pro prostředí „internetu věcí“ (Internet of Things). Ten propojuje zařízení a mobilní aplikace, které musí šetřit elektrickou energií a datovým provozem pro co nejdelší provoz na bateriích.
•    Podpora pro aktuální verze prohlížečů a mobilních technologií – například nový transportní mechanizmus v HTML5.

webMethods Nirvana Messaging je první integrovaná verze nástroje Nirvana společnosti my-Channels, kterou Software AG koupila v dubnu 2012. webMethods Nirvana Messaging 7 je k dispozici zdarma k vyzkoušení na adrese http://www.softwareag.com/GetNirvana.


Úvodní foto: IDG
Komentáře