Cloudový nástroj Eco Track pomůže firmám zvládnout energetické audity

Společnost Fujitsu představuje cloudové řešení, které evropským firmám pomůže plnit nové požadavky na energetické audity.

Cloudový nástroj Eco Track pomůže firmám zvládnout energetické audity


Software Fujitsu Eco Track evropským podnikům umožní realizovat energetické audity, které budou již brzy pro firmy povinné, a to v souvislosti se vstupem v platnost Evropské směrnice o energetické účinnosti.

Ve firmách s více než 250 zaměstnanci nebo 50 miliony eur ročního obratu bude podle nové směrnice nutné provádět pravidelné audity využívání energie. V zemích s přísnější legislativou, jako Německo a Spojené království, začnou být energetické audity povinné už v roce 2013. Ve chvíli, kdy začnou společnosti v celé Evropě provádět státem vyžadované energetické audity, se začnou potýkat s břemenem dodatečných nákladů na zajištění souladu auditů s evropskou legislativou – firmy budou muset najít efektivní řešení vedoucí ke splnění nového legislativního požadavku.

Software Fujitsu Eco Track dokáže podle tiskového prohlášení společnosti Fujitsu shromažďovat informace nezbytné pro podporu procesu auditu a zajišťuje soulad s legislativními požadavky.  Pomáhá snížit náklady na energie a umožňuje efektivní plánování do budoucnosti, především díky transparentnosti současné struktury využívání energie a schopnosti předem určit možné oblasti vedoucí ke zlepšení a úsporám.

Software Fujitsu Eco Track, který poběží na platformě Fujitsu Global Cloud, bude podporovat různé jazyky, normy ISO a právní předpisy Evropské unie. Firmám umožní doložit soulad s evropskou legislativou a využít případných daňových úlev. V první verzi, která je bude uvedena na trh na začátku roku 2013, bude software k dispozici v angličtině a němčině, další verze v evropských jazycích budou následovat.

Německá a anglická jazyková verze bude k dispozici během prvního čtvrtletí 2013 v obchodě Fujitsu Cloud Store. Verze v dalších evropských jazycích budou následovat v průběhu roku 2013. C


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře