Software SGI pro lepší správu

Společnost SGI oznámila dostupnost dvou softwarových produktů SGI Management Center (SMC) a SGI ProPackTM 7.

Software SGI pro lepší správu


SMC umožňuje komplexní kontrolu nad datovým centrem a je centrálním rozhraním pro systémovou správu platforem od SGI, které poskytují jednotnou správu napříč jednotlivými servery, racky nebo celým SGI systémem. SGI ProPack 7 je poslední verzí SGI balíku nástrojů a knihoven, pomocí nichž lze dosáhnout jedinečného aplikačního výkonu na standardních Linuxových distribucích. Softwarové produkty od SGI jsou navrženy a postaveny na otevřených standardech podporujících distribuce Linuxu od Red Hat a Novell. SGI také integruje a certifikuje softwarové nástroje třetích stran, aby tak poskytla zákazníkům nejlepší softwarové balíky na otevřených standardech pro ty nejnáročnější úkoly.

SMC zahrnuje grafické uživatelské rozhraní GUI (graphical user interface), které umožňuje jednotný pohled na systém a jeho stav, status serveru, výkonnostní čísla a obrazy softwaru. Možnosti zobrazení zahrnují řídící panely a širokou škálu náhledů dalších údajů tak, aby byl uživatel schopen zhodnotit stav celého systému rychlým náhledem. SMC je také vysokorychlostním přístrojem pro provisioning, který zahrnuje vysoce konfigurovatelnou správu obrazů a systém verzování databáze (versioning). Poskytuje také plnou vzdálenou serverovou správu za pomocí rozhranní jako SGI Roamer, Intelligent Platform Management Interface (IPMI) a Kernel-based Virtual Machine (KVM). Je navržen jako kompletní systém, který umožní systémovým administrátorům vysokou flexibilitu v konfiguraci systému dle lokálních potřeb. SMC spolupracuje přímo s Altair PBS Professional, aby umožnil efektivní přidělování a správu diskových kapacit dle pracovního zatížení.

SGI ProPack 7 umožňuje dosažení jedinečného aplikačního výkonu na standardních Linuxových distribucích. Využívá nejnovější generaci nástrojů od SGI jako nízko latentní Message Passing Toolkit (MPT), MPI-2 kompilační MPI knihovnu, k dosažení škálovatelnosti až desítek tisíc procesorů. ProPack 7 představuje MPI PerfBoost, který umožňuje aplikacím napsaným pro jiné MPI implementace jako Intel MPI, MPICH a Platform MPI (HP-MPI), aby využily výhod vysokého výkonu a škálovatelnosti MPI za běhu bez potřeby rekompilace. ProPack 7 představuje také nový překladač SGI Unified Parallel C (UPC).

ProPack 7 zahrnuje nástroje pro IO akceleraci, optimalizaci rozmístění dat, vysokorychlostní analyzátory a náročnou podporu v reálném čase, a to vše v jediném softwarovém balíku. Taktéž současné světové výkonnostní rekordy, které SGI drží v celkovém hodnocení SPEC CPU2006  se systémem SGI Altix UV a SPECmpiL na systému SGI Altix ICE využívají ProPack 7.

Komentáře