Software602 pomáhá blokovat ukradené mobily

Software602 pomáhá blokovat ukradené mobily


První měsíce provozu potvrdily, že inteligentní formuláře 602XML, které policie České republiky používá k blokování odcizených mobilních telefonů, splňují očekávání. Policisté již jejich pomocí zablokovali více než 6 700 telefonů hlášených jako ukradených.

Ve 360 případech mohl být mobil odblokován, protože se jej podařilo získat zpět nebo prostě najít.

Řešení funguje tak, že při ohlášení krádeže vyplní policista inteligentní formulář, který jej provede vyplněním, u některých políček nabídne možnosti, provádí kontrolu logické správnosti apod. Vyplněná data (údaje o telefonu a jeho majiteli) jsou zabezpečena digitálním podpisem a poté automaticky přenesena do centrální databáze, odkud jsou předávána do systémů všech tří mobilních operátorů. S odcizeným mobilem pak není možné volat v žádné síti.

Řešení bylo uvedeno do provozu v říjnu loňského roku. Podrobnější informace jsou k dispozici na internetové adrese www.mvcr.cz/mobily.

Policie České republiky pracuje s inteligentními formuláři 602XML již od roku 2006, kdy je začala využívat pro hlášení dopravních přestupků na místní úřady. Toto řešení, které umožnilo poměrně snadno zvládnout administrativu spojenou se zavedením bodového systému, zpracovává každý měsíc desetitisíce hlášení.

"Je příjemné vidět, že naše řešení pomohlo ukončit stav, kdy se lidé ani nenamáhali hlásit krádež mobilního telefonu. Pro zloděje je nyní mnohem obtížnější ukradený telefon využít," uvedl obchodní ředitel Software602 Pavel Nemrava. "Jsem také rád, že se neustále potvrzuje, že spektrum použití inteligentních formulářů 602XML je prakticky bez hranic. Již zdaleka nejde jen o sběr dat či objednávek a nahrazování papírových žádanek, ale o každou situaci, kdy je zapotřebí poskytnout uživatelům jednoduché a snadno ovladatelné rozhraní pro přístup k nějakému informačními systému či více systémům zároveň."

Komentáře