SolidWorks 2012 se zaměřuje na zvýšení produktivity konstrukčních týmů

Společnost Dassault Systèmes uvedla na trh aplikaci SolidWorks 2012, řešení pro 3D navrhování.

SolidWorks 2012 se zaměřuje na zvýšení produktivity konstrukčních týmů


Vylepšení v nové verzi najdeme například v oblastech kreslení, práce se sestavami, integrované simulace, výpočtu nákladů, trasování, tvorby vizualizací a animací či správy dat. Přes 200 vylepšení SolidWorksu 2012 je zaměřeno především na zvýšení výkonu a produktivity konstrukčních týmů. Usnadňují práci zejména v těchto oblastech:

•    zautomatizování nejpoužívanějších funkcí pro navrhování,
•    zvýšení výkonu, zlepšení kvality a zjednodušení pracovních postupů,
•    změna postupů urychlující navrhování během vývoje výrobku,
•    rozšíření podpory spolupráce a vzájemného propojení týmů s cílem vyšší kreativity i výkonnosti.

„SolidWorks 2012 se soustředí zejména na oblasti, které našim zákazníkům pomohou zvýšit produktivitu a ziskovost společnosti,“ říká Austin O’Malley, výkonný viceprezident výzkumu a vývoje ve společnosti Dassault Systèmes SolidWorks.

SolidWorks 2012 nabízí vylepšení zejména v těchto oblastech:

•    Výkresy – Nové nástroje podle svých autorů pomáhají vytvářet lépe vypadající a přesnější výkresy, urychlit postup revizí a dokončovat detailní návrhy v kratším čase. Například upravené kóty jsou automaticky zvýrazněny a ukazují i předchozí hodnoty, což usnadňuje revizi. Sekvenční řazení pozic a magnetické čáry automaticky pomáhají s řazením a umísťováním pozic – uživatel tak stráví méně času úpravou detailů a zarovnáváním kresby.
•   Dlouhodobě udržitelné navrhování – Nové uživatelské rozhraní aplikace SolidWorks Sustainability umožňuje přesnější posouzení výrobků v rámci různých scénářů a nabízí také podporu  vlastních materiálů. Při simulaci procesů lze zohlednit použití recyklovaných materiálů a životnost výrobku. Navíc je možný přístup k průběžně doplňovaným materiálům aplikace SolidWorks Sustainability, a to ihned, jakmile jsou k dispozici.

Výrobní postupy se v dnešní době stále více globalizují, proto je vzájemná spolupráce mezi vzdálenými týmy důležitější než dříve. SolidWorks 2012 dokáže navzájem propojit týmy nejrůznějších velikostí s pomocí různých funkcí:

•   Integrované vyhledávání, přizpůsobení a širší podpora s řešením SolidWorks Enterprise PDM – Řešení je nyní integrováno do Průzkumníka Windows. Umožňuje tak konstruktérům přístup k  vyhledávání. Je možné si přizpůsobit uživatelské rozhraní Průzkumníka Windows a získat tak rychlejší přístup k potřebným informacím. SolidWorks Enterprise PDM navíc nově nabízí podporu pro kancelářský balík Office 2010 a 64bitového webového klienta.
•    Realistické zobrazení s aplikací 3DVIA Composer – Návrhářům umožňuje získat kontrolu nad vizualizacemi pro  prezentaci vlastností výrobků. Mezi vylepšení patří jednoduché a přesné přidávání stínovaní mezi díly, zastínění od okolí či stínů dvourozměrných panelů. Efekt záře pak umožňuje zvýraznit důležité oblastí.

Více informací o aplikaci SolidWorks 2012 a videoukázky najdete na stránkách www.solidworks.cz/launch.

Komentáře