Sony Xperia Tablet Z: první pohled

Společnost Sony nedávno oznámila vydání novinky s označením Xperia Tablet Z, 10,1palcového tabletu s Androidem, který je tenčí než Apple iPad mini. Nabízíme vám první pohled na toto zařízení.

Sony Xperia Tablet Z: první pohled


Na veletrhu CES 2013 v Las Vegas japonská firma ukázala svůj vlajkový smartphone s Androidem pro rok 2013 a nyní ve stejné řadě představuje i tablet – Xperia Tablet Z. Displej zařízení s úhlopříčkou 10,1palce má rozlišení 1 920 x 1 200 a je pouze 6,9 milimetru tenký, což znamená, že je tenčí než Apple iPad mini.

Sony Xperia Tablet Z má poměrně působivé technické specifikace, ale jasnou konkurenční výhodou je jeho design. Zařízení je, jak uvádíme výše, nejtenčím tabletem na trhu (jestli nemáme pravdu, opravte nás). Zároveň je také nejlehčím 10,1palcovým tabletem – váží pouze 495 gramů. Tablet bude dostupný v černé a bílé a vzhledově je kompatibilní právě s telefonem Xperia Z.

Přestože ze Sony k veřejnosti o tabletu zatím příliš detailů neproniklo, společnost potvrdila, že bude vodě a prachu odolný. Je tedy pravděpodobné, že bude mít všechny porty zaslepené plastovými krytkami.

Jak již bylo zmíněno, má LCD displej s LED podsvícením rozlišení 1 920 x 1 200. Hustota pixelů je tedy 224 pixelů na palec, což je o něco méně než 299 pixelů na palec u modelu Google Nexus 10 s rozlišením 2 560 x 1 600.

Sony Xperia Tablet Z

Sony Xperia Tablet Z je poháněn čtyřjádrovým procesorem běžícím na frekvenci 1,5 GHz, má 2 GB paměti RAM a 32 GB interní uživatelské paměti. Ta je rozšiřitelná pomocí slotu na microSD kartu, což je pro fanoušky Androidu jistě vítanou novinkou. Pro srovnání – vlajková loď Googlu Nexus 10 rozšiřitelnou paměť postrádá.

Přestože většina výrobců tabletů bere fotoaparát pouze jako doplněk, Sony na to má jiný názor. Xperia Tablet Z oplývá 8megapixelovým dozadu směřujícím fotoaparátem, který je vybaven zezadu osvětleným (BSI) senzorem pro lepší zachycování snímků v horších světelných podmínkách. Je tu také dopředu směřující 2,2megapixelová kamera pro video hovory.

Kvůli extrémně tenkému a lehkému tělu to vypadá, že v Sony museli dělat kompromisy u energetického řešení. Xperia Tablet Z má nevyjímatelnou baterii s kapacitou 6 000 mAh. Pro srovnání, baterie u Google Nexus 10 má kapacitu 9 000 mAh. Firma Sony zatím nezveřejnila žádné informace o životnosti baterie – můžeme tedy jen doufat v efektivitu použitého nízkokapacitního řešení.

Výrobce potvrdil, že Xperia Tablet Z bude dostupný ve variantách s Wi-Fi a s kombinací Wi-Fi a LTE. Není však zatím známo, kde všude bude 4G model k dispozici. Taktéž zatím nejsou známy ceny ani dostupnost zařízení.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Sony/IDG News Service
Komentáře