Sotva dopečené, ještě teplé Windows 8 budou brzy nahrazeny Windows Blue

Ostrá verze posledního OS společnosti Microsoft Windows 8 není na trhu ani tři měsíce a už se hojně debatuje o novém nástupci. Windows Blue by měl Microsoft představit ještě letos.

Sotva dopečené, ještě teplé Windows 8 budou brzy nahrazeny Windows Blue


Ať už se jedná o hardware či software, v poslední době lze u předních technologických hráčů zaznamenat jasný trend zkracování vývojového cyklu svých produktů. Jinak tomu zřejmě nebude ani v případě redmondské společnosti Microsoft. Sotva vydala svůj nejnovější OS Windows 8 a již dle zvěstí pracuje na nové verzi.

Se zprávou přišel technologický magazín SlashGear.com, který se odkazuje na informace získané od údajného alfa testera nového systému. Oficiální název zatím není znám, traduje se o Windows 9 nebo jeho kódovém označení Windows Blue. Na co se však uživatelé mohou spolehnout, je fakt, že s kontroverzním uživatelským rozhraním známým pod názvem Metro (dle Microsoftu oficiálně Modern UI) se budeme setkávat i nadále.

Rozhraní se má přesto dočkat změn, jež povedou na přívětivější chování a možnost flexibilnějšího přizpůsobení například v podobě dlaždic s volitelně nastavitelnými rozměry. Rovněž klasická Plocha by měla zůstat zachována, ale změn dozná její grafické zpracování tak, aby lépe korespondovala právě s Modern UI.

Dle zvěstí by měl být nový systém představen ještě letos, kterýmžto krokem se Microsoft snaží zavést nový business model založený na levných, leč frekventovaně vydávaných aktualizacích operačního systému. V tomto ohledu jistě nelze Microsoftu upřít značnou inspiraci u konkurenční společnosti Apple, jež nové verze svého desktopového i mobilního operačního systému taktéž vydává s ročními odstupy.

 Zdroj: Slashgear.comTheverge.com


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře