Soutěž Nokia „Calling All Inovators“ vyzývá všechny vývojáře

Forum Nokia vyhlásilo mezinárodní soutěž Calling All Innovators 2010 o nejlepší aplikace pro mobilní telefony, do které se mohou přihlásit developeři z celého světa.

Soutěž Nokia „Calling All Inovators“ vyzývá všechny vývojáře


Soutěž Calling All Innovators 2010 zahrnuje čtyři kategorie aplikací, které pomáhají lépe využít mobilní telefony v běžném životě:

- „Eco/Being Green“:  aplikace pomáhající chránit planetu s využitím inovativních ekologických opatření.

- „Productivity":  aplikace, které usnadní běžný život například v oblasti osobních financí.

- „Life Improvement“:  aplikace, které pozitivně ovlivní každodenní život lidí v rozvojových zemích, a to využitím mobilních zařízení k výuce dětí i dospělých v základních dovednostech, ve zdravotnictví a v zemědělství.

- „Entertainment“:  aplikace, které z uživatele mobilního zařízení třeba udělají rockovou hvězdu a nabídnou zábavu s multimediálními funkcemi přístroje.

 

Navíc, Forum Nokia se spojilo s týmem Sesame Workshop, produkujícím známý seriál Sesame Street. Tým pomůže vývojářům v jednotlivých kategoriích s tvorbou aplikací pro přístroje Nokia. Sesame Workshop bude průběžně nabízet poradenství a podporovat práci s vybranými vývojáři vedoucí ke zlepšení jednotlivých projektů.

Spolupráce bude podporovat vývoj vzdělávacích aplikací a umožní využít postavy ze seriálu Sesame Street. V souvislosti s oslavami 40. narozenin tohoto seriálu napomůže partnerství rozšířit „nejdelší ulici na světě“ do digitální podoby. Mobilní telefon představuje nejnovější kanál, jehož prostřednictvím lze podpořit gramotnost.

Více informací o jednotlivých kategoriích, cenách a porotcích soutěže Calling All Inovators lze nalézt na webových stránkách: www.callingallinnovators.com.

Návrhy do soutěže Calling All Inovators 2010 budou od jednotlivých vývojářů přijímány od 1. února 2010. Termín uzávěrky je stanoven na 18. května 2010.

Komentáře