Spekulace: HP chystá spojení divizí počítačů a tiskáren

Podle Wall Street Journal připravuje společnost Hewlet-Packard spojení divize Imaging and Pringint Group a Personal Systems Group.

Spekulace: HP chystá spojení divizí počítačů a tiskáren


Hewlett-Packard se chystá spojit divize osobních počítačů (PSG) a tiskáren (IPG) do jedné obchodní jednotky, po čemž by dlouholetý ředitel IPG Vyomesh „VJ“ Joshi, společnost opustil. Uvádí to zpráva publikovaná v úterý na Wall Street Journal. WSJ na All Things D blogu cituje nejmenované zdroje, přičemž mluvčí HP uvedl, že společnost nebude zprávu komentovat. Jednalo by se o první rozsáhlejší změnu od nástupu Meg Whitmanové, bývalé CEO společnosti eBay, na pozici výkonné ředitelky HP. Ta přitom ještě na HP Global Partner Conferencev únoru 2012 v projevu partnerům uvedla, že tým managementu je kompletní a změny nechystá.

Polovina obratu HP v jedné divizi?

Personal Systems Group, která vyrábí desktopy a notebooky, je s obratem 8,9 miliard dolarů za minulé čtvrtletí největší divizí HP. Imaging and Printing Group, tradičně jedna z nejziskovějších divizí, přinesla společnosti v posledním kvartále 6,3 miliardy dolarů. Dohromady by pak generovaly přibližně polovinu tržeb.

Podle údajné reorganizace by divize IPG byla zahrnuta pod PSG, kterou by vedl Todd Bradley, výkonný viceprezident, jež nyní vede divizi osobních počítačů. Vyomesh Joshi pracuje pro HP od roku 1980, nyní by podle WSJ měl firmu opustit.

Bývalý CEO Leo Apotheker oznámil loni v srpnu plán, v rámci něhož mělo HP prodat nebo vyčlenit divizi PC. Tento kontroverzní krok vyvolal nejistotu jak u zákazníků, tak u partnerů. Poté, co byl odvolán a vystřídán Meg Whitmanovou, nová ředitelka toto rozhodnutí po analýze odvolala.

Článek přinesl sesterský server ChannelWorld:

https://channelworld.cz/hardware/hp-udajne-chysta-spojeni-divizi-pocitacu-a-tiskaren-6008


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře