Společnost Blata nasadila Infor10 ERP Business pro výrobu motocyklů

Výrobce motocyklů se snaží čelit čínské konkurenci, která kopíruje jeho produkty, sofistikovanějšími výrobními postupy.

Společnost Blata nasadila Infor10 ERP Business pro výrobu motocyklů


Společnost Infor dnes v tiskovém prohlášení oznámila, že Blata, česká společnost z odvětví výroby motocyklů, přesné výroby a výroby pro letecký průmysl, zprovoznila podnikový systém Infor10 ERP Business (SyteLine).  Aplikace, kterou nasadila firma ITeuro, implementační partner Infor, pokrývá veškeré procesy v podniku, od prodeje a vývoje až po výrobu a podporu zákazníků. Od systému společnost především očekává podporu sofistikovaných výrobních procesů, které znesnadňují kopírování produktů. Systém byl uveden do provozu 1. června 2012.

•    Hlavní výzvu pro společnost Blata dnes představuje kopírování a výroba jejích napodobenin v Číně – proto se snažila vymyslet, jak tomuto zabránit a soustřeďuje se na výrobu větších motocyklů a komponent pro automobilový a letecký průmysl, které není tak snadné napodobit.

•    Až 80 % komponent si firma vyvíjí a vyrábí sama a vytváří také marketingové materiály, návody, dokumentace pro zajištění homologace a dodržování norem v automobilové a letecké výrobě.  Byly zavedeny sofistikovanější výrobní postupy a nový podnikový systém Infor10 ERP Business (SyteLine). Hlavním důvodem volby řešení Infor byl integrovaný modul APS pro pokročilé plánování výroby umožňující synchronizovat materiál a výrobní kapacity se zákaznickými objednávkami a minimalizovat provozní náklady.

•    Mezi očekávané přínosy systému patří lepší řízení firmy, efektivnější plánování, vyšší kvalita výroby a dodržování přesných termínů dodávek. Hlavní cílem je vyšší efektivita výroby a schopnost se stejnými zdroji vyrobit více produktů díky lepšímu naplánování.


Úvodní foto: © auremar - Fotolia.com
Komentáře