Společnost Citrix investovala do managementu v cloudu

Společnost Citrix Systems investovala do firmy Primadesk, která vyvíjí webovou aplikaci, která bude uživatelům pomáhat sledovat obsah uložený v různých cloudech. Tato aplikace by měla být dostupná zdarma.

Společnost Citrix investovala do managementu v cloudu


Společnost Citrix nedávno investovala do firmy Primadesk. Ta vyvíjí webovou aplikaci, jež bude uživatelům pomáhat sledovat obsah uložený v různých cloudech. Uvedená aplikace by měla být dostupná zdarma. Jedná se o první investiční závazek, za kterým stojí Citrix Startup Accelerator. První iniciativa směřující k akvizici byla projevena již v prosinci 2010, údaje o výši investice nebyly zveřejněny.

Aplikace uživatelům umožní vyhledávat, spravovat a zálohovat služby založené na cloudu z jednoho centrálního rozhraní, bez ohledu na typ používaného zařízení. Uživatelé budou moci prohlížet, odpovídat a vyhledávat mezi různými e-mailovými providery a sociálními sítěmi. Aplikace bude také zvládat „drag and drop“ pro umisťování obsahu – dokumentů, e-mailů a fotografií, a to z jedné aplikace či služby do jiné. Podporováno bude také kopírování dokumentů společnosti Google (GOOG) Docs, Dropbox nebo fotografie mezi aplikací Picasa a sítí Facebook.


Komentáře