Společnost CPI dosáhla v prvním pololetí 2009 zisku 403,8 milionů korun

Čistý zisk společnosti Czech Property Investments dosáhl v prvním pololetí roku 2009 hodnoty 403,8 milionů korun.

Společnost CPI dosáhla v prvním pololetí 2009 zisku 403,8 milionů korun


Na rozdíl od loňské ztráty ve výši 46 milionů za stejné období je letošní výsledek především odrazem restrukturalizace a vnitřních změn, kterými mateřská společnost investorské a developerské skupiny CPI Group reagovala na aktuální situaci na trhu.

Největší pozitivní dopad na výši zisku měl odprodej části majetkových účastí z portfolia společnosti Czech Property Investments, a.s. ve výši 447 milionů korun, který se zároveň významně podepsal na struktuře společnosti.

Mateřská společnost Czech Property Investments prošla v uplynulém období řadou změn, které měly v konečném důsledku dopad na celou skupinu. Šlo především o restrukturalizaci celé společnosti, kterou si vyžádala situace na trhu s nemovitostmi a financemi," uvedl generální ředitel společnosti Zdeněk Havelka. „Servisní činnosti společnosti, její pracovníci, stejně jako většina investic do nemovitostí a správa majetku, byli převedeni do dceřiných společností v rámci skupiny," dodal.

Dopady těchto změn na celou skupinu budou známy až počátkem roku 2010, kdy bude zveřejněna pravidelná výroční zpráva za konsolidovaný celek CPI Group.

 

Komentáře