Společnost General Motors obnovila dohodu s HP Enterprise Services v hodnotě dvou miliard dolarů

Divize HP Enterprise Services dnes oznámila, že získala mnohaletý kontrakt od společnosti General Motors Company (GM) na dodávku aplikací a infrastrukturních služeb v hodnotě přesahující dvě miliardy dolarů.

Společnost General Motors obnovila dohodu s HP Enterprise Services v hodnotě dvou miliard dolarů


V rámci smlouvy má společnosti GM pomoci soustředit se na její obchodní cíle na vysoce konkurenčním trhu.

Na základě podmínek smlouvy bude HP spravovat technologickou infrastrukturu GM s důrazem na zajištění vynikající zpětné vazby koncových uživatelů a neustále ji zdokonalovat – od výrobních závodů až po „zasedačku“ představenstva. HP zajistí pro globální operace GM včetně dceřiné společnosti OnStar síťovou infrastrukturu, technické vybavení pracovišť, správu mainframů a aplikací i služby systémové integrace.

Nová dohoda pokrývá významnou část dosavadní spolupráce HP a GM. Obnovuje dosavadní smlouvu již rok před jejím plánovaným ukončením a prodlužuje 25letý vztah obou společností.

HP bude poskytovat aplikace a služby správy infrastruktury pro desítky tisíc stolních počítačů a mobilních zařízení, výrobní divizi a dodavatelský řetězec GM. Mezi poskytované služby patří:

  • Služby vývoje a správy aplikací pro vývoj produktů, výrobu, podnikové služby, dodavatelský řetězec, OnStar a další operace.
  • Integrace konvergované infrastruktury a celkového technologického plánu podporující technologické prostředí GM od různých dodavatelů.
  • Služby správy mainframů pro hlavní podnikové systémy GM včetně aplikací pro finanční transakce a dodavatelský řetězec.
  • Globální služby technické podpory ve více než 50 zemích a jazycích.
  • Komplexní správa datových sítí, jejich zabezpečení a zajištění videokonferencí.

 

Další nástroje, technologie a zdroje pro podporu provozů GM pomohou společnosti HP zajistit partneři Agility Alliance, např. Microsoft nebo PricewaterhouseCoopers.

Komentáře