Společnost Sony odhalila model Xperia Tablet Z

Letošní veletrh CES je již pryč, společnost Sony se však rozhodla přijít se svým novým modelem tabletu – Xperia Tablet Z – právě nyní.

Společnost Sony odhalila model Xperia Tablet Z


Japonská společnost na CES představila smartphone Xperia Z, avšak žádné tablety. K odhalení novinek v této oblasti si počkala na domácí prostředí. Možná k tomu přispěl i fakt, že na internet nedávno unikly podrobnosti týkající se dnes představené novinky.

Xperia Tablet Z se v Japonsku začne prodávat na jaře v černé a bílé barvě. Bohužel zatím neexistují zprávy o tom, že by se model začal prodávat i mimo domovinu výrobce, jeho globální rozšíření se však dá očekávat.

Nejnovější tablet od Sony je pouhých 6,9 mm široký a váží 495 gramů – to znamená, že je tenčí a lehčí než Apple iPad či Google Nexus 10. Disponuje 10,1palcovým Reality displejem s větším než Full HD rozlišením – konkrétně jde o 1 920 x 1 200 pixelů, a enginem Sony Mobile Bravia Engine 2.

Mezi další specifikace se řadí čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, Android 4.1 Jelly Bean, NFC (komunikace blízkého pole) a podpora 4G LTE. Podle Sony má zadní fotoaparát rozlišení 8,1megapixelu a senzor CMOS Exmor R.

Výrobce také dodává, že je tablet vybaven prvkem, který spojuje pohyb a zvuk, zvaným „S-Force Front Surround 3D“, unikátní technologií virtuálního prostorového zvuku.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Sony
Komentáře