Společnost T-Systems zvýšila ve třetím čtvrtletí 2011 své tržby

Objem zakázek společnosti T-Systems ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostl o 18,5 procent na 1,9 miliardy euro.

Společnost T-Systems zvýšila ve třetím čtvrtletí 2011 své tržby


Vyšší objem objednávek byl způsoben dokončením velkých kontraktů jako je Daimler a také celou řadou menších zakázek na služby cloud computingu. Od ledna do září 2011 vzrostly objednávky v meziročním srovnání o osm procent na 6,6 miliardy euro. Společnost T-Systems rostla v průběhu třetího čtvrtletí také v oblasti tržeb. Celková hodnota za třetí čtvrtletí ve výši 2,3 procenta a 2,3 miliardy euro představuje růst, i když menší než v první polovině roku. Při srovnání prvních devíti měsíců letošního roku dosáhly tržby 3,3 procentního bodu na 6,8 miliardy euro.

Náklady spojené s udržením a zlepšením kvality stávajících kontraktů i nadále negativně ovlivňují příjmy a marže. Ukazatel EBITDA poklesl o 8,1 procent ve třetím čtvrtletí na 200 miliónů euro. Upravený ukazatel EBIT, který je hlavním ukazatelem ziskovosti společnosti T-Systems, poklesl na 2,4 procenta ve srovnání s 3,3 procenty v třetí čtvrtině roku 2010. Přesto je tato hodnota lepší než v první polovině roku, kdy dosáhla 1,6 procenta. Náklady spojené se zvýšením kvality již přináší první výsledky v podobě vyšší spokojenosti zákazníků v letošním roce.

Pokrok byl vidět také v klíčových růstových odvětvích, na které se zaměřuje skupina Deutsche Telekom. Sem patří především řešení inteligentních sítí. Na poli zdravotnictví byla spuštěna první německá národní telemedicínská síť v Brandenburgu. Síť umožňuje lékařům, kteří pečují o pacienty s onemocněním srdce, sledovat dálkově stav díky novým technologiím, které Deutsche Telekom nasadil.

Komentáře