Společnost VMware koupila SpringSource

Společnost VMware koupila softwarovou firmu SpringSource, lídra v oblasti vývoje a správy podnikových a webových aplikací.

Společnost VMware koupila SpringSource


Udělala tak další krok na cestě za zásadním zjednodušením IT infrastruktury podniků. VMware a SpringSource budou společně vyvíjet nová řešení umožňující firmám efektivně vytvářet, provozovat a spravovat aplikace v prostředí interních i externích cloudů. „Moderní výpočetní prostředí dneška se posouvají do světa aplikací a dat, podporovaného výkonnými virtualizačními a cloudovými platformami," uvedl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Spojení firem SpringSource a VMware přesně zapadá do tohoto trendu a obě strany z něj vytěží mnoho výhod. Nyní přesně v centru nejdůležitějších sil na softwarovém trhu - virtualizace, moderních aplikačních prostředí a cloud computingu." Společnost VMware zaplatí za SpringSource 362 milionů amerických dolarů v hotovosti a 58 milionů v akciích. Akvizice byla schválena akcionáři firmy SpringSource a její vypořádání se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2009. 

Moderní řešení společnosti SpringSource podporují nejrychleji rostoucí opensourcové vývojové komunity světa, mnoho aplikačních prostředí, runtimů a nástrojů pro správu. Společnost SpringSource se díky rychlým dodávkám nové generace produktů a služeb dokázala získat jako zákazníky většinu firem  ze seznamu Global 2000 a nový vlastník VMware je připraven i nadále podporovat principy, na kterých stojí popularita řešení SpringSource: interoperabilitu s širokou škálou middleware softwaru a open source model, tak důležitý pro vývojáře.

Společnosti VMware a SpringSource plánují modernizovat a vyvíjet integrovaná řešení Platform as a Service (PaaS), která mohou být hostována jak v datových centrech zákazníků, tak u poskytovatelů cloud computingu. Tato řešení umožní zákazníkům rychle spouštět nové podnikové a webové aplikace a provozovat a spravovat zároveň je s jejich původními aplikacemi v jednom dynamickém, škálovatelném a úsporném prostředí interních a externích cloudů na bázi vSphere. Forrester Research odhaduje rychlý růst objemu trhu řešení PaaS až na 15 miliard amerických dolarů v roce 2016. (studie Platform-As-A-Service Market Sizing, 13.7.2009).

Komentáře