Společnosti HP a VMware rozšiřují spolupráci v oblasti správy fyzických i virtuálních systémů

Hewlett-Packard rozšiřuje svou strategickou spolupráci se společností VMware. Uvede nové integrované softwarové produkty, které pomohou zákazníkům hladce automatizovat správu heterogenních prostředí.

Společnosti HP a VMware rozšiřují spolupráci v oblasti správy fyzických i virtuálních systémů


Hewlett-Packard rozšiřuje svou strategickou spolupráci se společností VMware. Uvede nové integrované softwarové produkty, které pomohou zákazníkům hladce automatizovat správu heterogenních prostředí.

Nová integrace softwaru HP pro optimalizaci podnikových technologií (BTO) s virtualizační platformou VMware umožní zákazníkům spravovat fyzická i virtuální prostředí. Mezi nové produkty patří:
• HP Business Service Management – monitorování fyzických a virtuálních prostředí. Tato sada zahrnuje aplikace HP Business Availability Center, HP Operations Center a HP Network Management Center.
• HP Discovery and Dependency Mapping and HP Universal CMDB – zjišťování virtualizovaných prostředí, přesné sledování a vykazování změn.
• HP Business Service Automation – automatizace změnových procesů napříč virtuálními a fyzickými prostředími. Tato sada zahrnuje aplikace HP Server Automation Center, HP Client Automation a HP Operations Orchestration.

HP ve spolupráci se společností VMware dále vytvořilo softwarové balíčky, které spojují sadu softwaru VMware Infrastructure 3 a další automatizační produkty s nástrojem HP Insight Control Environment. Tyto balíčky nabízejí zákazníkům komplexní a precizně integrovanou správu fyzických i virtuálních platforem.

„Virtuální prostředí vyžadují stejné procesy a disciplínu jako fyzické infrastruktury – od nasazení a monitorování až po zabezpečení, zajištění shody a řízení změn,“ řekl Ben Horowitz, viceprezident a ředitel produktů Business Technology Optimization v softwarové divizi společnosti HP. „Rozšiřujeme naše partnerství se společností VMware, abychom společně vyvíjeli řešení, která poskytnou zákazníkům komplexní nástroje pro správu virtualizovaných podnikových aplikací na platformě VMware.“

Vzdělávací programy
Společnost HP rovněž oznámila, že její VMware Authorized Training Center (VATC) jako první vyškolilo více než 10 000 studentů v certifikačních kurzech VMware potřebných pro složení zkoušky VMware Certified Professional. Všechna centra VATC nabízejí školicí programy s instruktory a výukovými materiály certifikovanými společností VMware. Díky kombinaci globální přítomnosti na trhu, infrastruktury pro vzdálená školení a odborných znalostí platformy VMware nabízejí HP Education Services efektivní vzdělávací programy pro široké spektrum produktů VMware.

„VMware a HP spolupracují na zjednodušení správy virtuálních prostředí a školení širšího okruhu profesionálů pro implementaci našich společných řešení,“ řekl Brian Byun, viceprezident VMware pro globální partnery a řešení. „Rozšířením produktů obou společností pro správu a automatizaci vytváříme komplexní řešení, která pomohou zákazníkům se správou reálných prostředí sestavených z mixu virtuálních a fyzických systémů. Prostřednictvím spolupráce s HP se budeme snažit uvést na trh další řešení pro správu, která našim zákazníkům tato prostředí ještě více zjednoduší.“

HP dodává virtualizační řešení vhodná k produkčnímu nasazení, od řešení vzdálených klientů na desktopu až po řešení správy serverů a infrastruktury. Rozsáhlá spolupráce společnosti HP s partnery nabízí zákazníkům všech velikostí široké virtualizační portfolio pro konkrétní podnikové potřeby.

Komentáře