Sprinx Systems se spojil se slovenským Jean Systems

Sprinx Systems se ke dni 1. září 2012 slučuje se slovenskou společností Jean Systems a zároveň i se slovenskou společností PharmSys.

Sprinx Systems se spojil se slovenským Jean Systems


Sprinx Systems tak přebírá veškeré aktivity obou společností na Slovensku i v dalších zemích. Sprinx Systems se specializuje na vývoj, prodej, implementaci a správu obchodních systémů pro farmaceutické společnosti, dále na vývoj webových řešení a poskytování služeb v oblasti hostingu a správy aplikací. Slovenská společnost Jean Systems působila na trhu 18 let jako významný výrobce softwaru pro obchodní týmy farmaceutických firem.

Ve farmaceutickém segmentu probíhá vlna akvizic. Velcí hráči však hledají spíše větší partnery, nikoli malé, lokální firmy. Nově vzniklá společnost Sprinx Systems se v první fázi zaměří na konsolidaci aktivit v oblasti produktů pro farmaceutický trh v Čechách i na Slovensku. Jejím dlouhodobým cílem je pak regionální expanze na rostoucí trhy východní Evropy, například v Rumunsku nebo Rusku.

K prvním úkolům sloučené společnosti bude patřit vývoj nového produktu s pracovním názvem CRM 2012 a jeho uvedení na český i slovenský trh. „Hledáme synergie v produktovém a vývojovém portfoliu. Společně také připravujeme vývoj slovenských verzí některých, v Čechách velmi úspěšných, produktů, například Sprinx Pharma Správní řízení nebo Sprinx Pharma Objednávkový modul,“ řekl Jiří Stránský, ředitel divize Pharma ve společnosti Sprinx Systems.


Úvodní foto: © Pixel & Création - Fotolia.com
Komentáře