Stadion Realu Madrid propojí fotbalové zápasy se smartphony návštěvníků

Stadion Santiago Bernabéu, na kterém své zápasy hraje fotbalový klub Real Madrid CF, se stane jedním z technologicky nejvyspělejších stadionů na světě.

Stadion Realu Madrid propojí fotbalové zápasy se smartphony návštěvníků


Bude totiž vybaven technologií Cisco Connected Stadium Wi-Fi, která umožní na displeje mobilních zařízení fanoušků, kteří navštíví tento fotbalový svatostánek, přenést řadu dalších doplňujících informací o dění na ploše, jako jsou například různé statistiky a další exkluzivní obsah. Nová technologie by měla odstranit také problémy s přetížením sítě ve chvílích, kdy bude telefonovat příliš mnoho lidí najednou.

Zároveň se tak skýtá nová příležitost pro sponzory a partnery klubu, jak oslovit návštěvníky stadionu, a to jak prostřednictvím jejich mobilních zařízení, tak prostřednictvím velkého množství obrazovek rozmístěných po celém stadionu. Pro nadcházející fotbalové Euro 2012 chystá podobný systém z rodiny Cisco Connected Sports Technology také Národní stadion ve Varšavě, kde se kromě zahajovacího ceremoniálu uskuteční i tři zápasy základních skupin a jedno semifinále. Toto řešení umožní na stadionu pro 58 000 diváků řízení infrastruktury budovy.

Mezi další stadiony, kde je nebo bude možné se setkat s touto technologií, patří Amsterodam Arena nebo stadion v Kansas City - LIVESTRONG Sporting Park.

Komentáře