Startuje on-line tržiště s hypotékami

Na český trh přichází nový finanční subjekt. Společnost honzovahypoteka.cz začala nabízet netradiční služby v oblasti poskytování hypotečních úvěrů. Na on-line tržišti s hypotékami honzovahypoteka.cz jsou na jednom místě zastoupeny všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření.

Startuje on-line tržiště s hypotékami


„Finanční ústavy zatím reprezentuje 130 hypotečních makléřů a pracovníků bank, do budoucna by jejich počet měl vzrůst až na pět set," řekl Jiří Paták, obchodní ředitel serveru honzovahypoteka.cz. Honzovahypoteka.cz nabízí i refinancování hypotečních úvěrů nebo konsolidaci dluhu. Služba je pro uživatele bezplatná, společnost generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.

Na rozdíl od ostatních podobných projektů je služba honzovahypoteka.cz unikátní v tom, že na každou poptávku reagují „živí" makléři z různých bank a nikoli automat, který nabídku sestaví podle předem daných tabulek. „Makléři vědomě soutěží o zájem poptávajícího, což vytváří velmi tržní prostředí a tlačí ceny hypoték na minimum. Honzovahypoteka.cz představuje univerzální platformu pro obchodování s hypotékami, která snadno a přehledně propojí makléře se zájemci o hypotéku," uvedl Jiří Paták.

Společnost honzovahypoteka.cz se bude zabývat pouze rozvojem služeb hypotečního tržiště: „Budeme zachovávat striktní neutralitu vůči všem obchodujícím makléřům. O oblibě jednotlivých poskytovatelů hypoték budou rozhodovat sami uživatelé," zdůraznil Paták.

Velká konkurence současně tlačí poradce ke snižování provizí - na serveru honzovahypoteka.cz díky tomu žadatel může sehnat vůbec nejlevnější úvěr na trhu. „Jsou i banky, u kterých provize činí až 2 procenta z objemu úvěru, což u průměrné hypotéky ve výši 1,7 milionu korun odpovídá částce 34 000 korun. To dává velký prostor na slevy z poplatku nebo za odhad ceny nemovitosti," vypočítal Jiří Paták.

Ani návštěva pobočky nebo hypotečního centra nezaručuje žadateli o úvěr kvalitní poradenský servis. „Podle české legislativy finanční poradenství nepatří mezi takzvané vázané živnosti, to znamená, že v tomto oboru může podnikat prakticky kdokoli. Na trhu je v současnosti přebytek poskytovatelů - úvěry nabízejí přímo banky, ale také brokeři i poradci, reálně je zde byznys pro třetinu nebo čtvrtinu z nich," konstatoval Jiří Paták.

Uživatel serveru honzovahypoteka.cz se také vyhne tomu, že ho neodbytný poradce uhání po telefonu, transakci si řídí sám, protože poptávku zadává anonymně, nabídky makléřů si vybere ze svého klientského účtu na serveru a odpoví jen na ty, které mu vyhovují. Nabídky přijdou za méně než 24 hodin a jejich počet je nastaven na maximálně patnáct. Pokud má uživatel zájem o další, jednoduše vystaví svoji poptávku znovu.

 

Komentáře