Steven Sinofsky opouští Microsoft

Otec nejnovějšího operačního systému Microsoftu Steven Sinofsky opouští po 23 letech svou mateřskou loď.

Steven Sinofsky opouští Microsoft


Z neznámých důvodů opustil tento týden společnost Microsoft jeden z jejích nejvýše postavených a nejlepších pracovníků – Steven Sinofsky, který byl hlavním manažerem pro operační systém Windows. Mimo jiné je otcem nejnovějších verzí tohoto systému Windows 8 a Windows RT.

Podle oficiálního stanoviska Microsoftu šlo o oboustrannou dohodu mezi zaměstnavatelem a Sinofskym, nicméně důvodem může být i to, že užší vedení Microsoftu podle informací britského webu PC Advisor nepovažovalo Sinofského za týmového hráče a mezi nimi a Sinofskym docházelo k napětí.

Ve vyjádření Sinofského však žádná zášť vůči (teď už) bývalému zaměstnavateli cítit není. „Není možné spočítat požehnání, kterých se mi dostalo v průběhu mých let v Microsoftu,“ oznámil ke svému odchodu tento manažer, jehož oficiálním titulem byl Prezident Windows a Windows Live. „Jsem zahanben profesionalitou a velkorysostí každého, s kým jsem měl štěstí v této skvělé společnosti pracovat.“

Podle některých zdrojů však Sinofsky pouze nechtěl opouštět práci, kterou započal, a představení Windows 8 před dvěma týdny mu dalo konečně příležitost k odpočinku.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: pcworld.com
Komentáře