StringData na špici technologických firem podle žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE

Podle letošního žebříčku Deloitte se společnost StringData, dodavatel informačních technologií a systémů, umístila na třetím místě mezi firmami z České republiky a celkově na 22. místě mezi firmami ze střední Evropy.

StringData na špici technologických firem podle žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE


Žebříček Deloitte tvoří 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Letos se mezi ně dostaly firmy z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Srbska, Litvy a Estonska.

Česká společnost StringData, která na trhu působí od roku 1993, zaznamenala v uplynulých pěti letech mimořádný rozvoj – průměrný roční růst výnosů dosáhl výše 653 % a její celkový obrat za rok 2008 překročil 100 miliónů korun. StringData je dodavatelem informačních technologií a systémů pro největší tuzemské banky, pojišťovny a telekomunikační firmy. Od počátku své existence se také zaměřila na vývoj vlastních softwarových řešení v oblasti ITSM, správy pohledávek a e-learningu.

 

Do soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE mohou být zařazeny jen společnosti, které dosahují ročních výnosů v každém z posledních pěti let (2004-2008) nejméně 50 tisíc eur, mají ústředí v některé ze zemí střední Evropy a zabývají se vývojem nebo výrobou vlastních technologií nebo investují značné částky do výzkumu a vývoje. Podrobnosti o soutěži jsou k dispozici na adrese www.deloitte.com/fast50ce.

Komentáře