Strom Telecom získal od Vodafonu zakázku v řádu milionů euro

Strom Telecom získal od Vodafonu zakázku v řádu milionů euro


Česká společnost Strom Telecom uzavřela s Vodafone ČR tříletou smlouvu na dodávku informačního systému pro podporu obchodních a provozních procesů. Použité řešení Foris OSS/BSS přinese podle dodavatele zákazníkům Vodafone možnost tvorby individuálních tarifních plánů.

Navíc operátorovi také umožní poskytovat prakticky jakoukoliv kombinaci tarifů a speciálních nabídek uzpůsobených časově, lokálně či podle jiných kritérií.
Toto řešení posílí náš účtovací systém, řízení vztahů se zákazníky a navýší kapacitu objednávek, což nám umožní nabízet nové služby podstatně rychleji a ve větší škále nabídkových balíčků. Zároveň se jedná o další krok směrem k našemu strategickému cíli, jímž je zahájení komplexních služeb pro korporátní zákazníky v létě 2007,“ uvedl vicepresident pro obchodní řešení Vodafone ČR Andreas Laukenmann.

Hodnota smlouvy mezi Strom Telecom a Vodafone ČR se pohybuje v řádech milionů euro a její plnění bude probíhat formou dodávky služeb. Systém bude připraven pro ostré nasazení v červnu 2007 a Strom Telecom při realizaci zakázky využije zkušenosti z řešení pro největšího ruského mobilního operátora MTS, u něhož systém Foris obsluhuje 36 milionů zákazníků, a největšího německého alternativního operátora pevných linek Callax Telecom.

Nabízené řešení zahrnuje taktéž integraci s produkty dalších společností. Strom Telecom dodá část zaměřenou na účtování koncovým zákazníkům a vyúčtování služeb mezi telekomunikačními operátory.

Celé řešení podle dodavatele odpovídá mezinárodním standardům eTOM pro obchodní procesy v telekomunikačním průmyslu.

Komentáře