Studentský Technology Cup zahajuje druhý ročník

Dnešním dnem odstartoval druhý ročník celostátní studentské soutěže Technology Cup.

Studentský Technology Cup zahajuje druhý ročník


Jejím cílem je umožnit studentům vysokých škol, doktorandům a mladým profesionálům z technických oborů a designu, aby předvedli své schopnosti a vyhráli jednu z cen pro nejlepší dílo či inovaci. Hlavní ceny mají hodnotu 150 000 Kč v kategorii doktorandů/profesionálů a 100 000 Kč pro studenty. Do minulého ročníku Technology Cupu se přihlásilo více než 500 účastníků.

Soutěž, jejíž první ročník proběhl loni, se setkala s velice příznivou reakcí studentů i představitelů univerzit. Mezi školy, jejichž studenti se do projektu aktivně zapojili, patří například České vysoké učení technické v Praze, Vysoké učení technické v Brně a taktéž brněnská Masarykova univerzita.  Přihlásit se však mohou účastníci z kterékoliv vysoké či střední školy v České republice, pokud jejich projekt odpovídá některému z vyhlášených tematických okruhů. Letos jimi jsou:

•    Telekomunikace & ICT
•    Strojírenství, doprava & energetika
•    Medicína, biotechnologie & přírodní vědy
•    Zemědělství, lesnictví & ochrana přírody
•    Design
•    Humanitní vědy, média & kultura

V rámci hlavních okruhů jsou na výběr jednotlivá témata. Pokud si však student z nabídky nevybere, může si zaregistrovat i téma vlastní – stačí, aby se týkalo výzkumu, vývoje a inovací nebo transferu technologií.

Technology Cup se dělí do dvou částí: pro studenty a pro doktorandy či profesionály. Celkem bude v jeho rámci rozdáno přes 150 cen od organizátorů a partnerů. Hlavní cena pro nejlepší nápad či zpracování sestává ze služeb, podpory a finančního příspěvku v souhrnné hodnotě 150, respektive 100 tisíc korun. Další ceny se budou vyhlašovat zvlášť pro každou kategorii.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře