Asus to se servery myslí vážně, postavil superpočítač na univerzitě v Mohuči

Asus ve spolupráci s firmou Megware, německým integrátorem HPC, dodal více než 500 serverů RS904A-E6/PS4 pro vytvoření výpočetního (HPC) clusteru na německé univerzitě Johannese Gutenberga v Mohuči.

Asus to se servery myslí vážně, postavil superpočítač na univerzitě v Mohuči


Podle seznamu superpočítačů TOP500 z poloviny roku 2012 se nový cluster s názvem Mogon vyšplhal na 81. příčku celosvětového hodnocení nejvýkonnějších počítačů. Cluster je založen na serverech Asus RS904A-E6/PS4, z nichž každý je vybaven čtyřmi procesory AMD Opteron 6272 Interlagos s frekvencí 2,1 GHz (až 64 jader na uzel), technologií InfiniBand QDR s rychlostí až 40 Gb/s a 1620W napájecími zdroji 80 PLUS Platinum. Díky této architektuře a výkonu dosahuje mohučský superpočítač v testu Linpack rychlosti 204,99 TFLOP. HPC cluster MOGON byl na univerzitě instalován v červnu a je osazen 33 792 procesory. V Německu se MOGON stal dokonce osmým nejvýkonnějším superpočítačem.

Asus se společností Megware již dříve spolupracoval na vytvoření zakázkového superpočítače v rámci projektu Vienna Scientific Cluster (dokončen v červnu 2011), který se zařadil na 56. příčku v žebříčku TOP500 nejvýkonnějších počítačů světa. Obě firmy se letos znovu spojily, aby tentokrát vytvořily HPC cluster MOGON pro univerzitu Johannese Gutenberga v Mohuči.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře