Světový podnikatel roku 2010 je Michael Spencer

Michael Spencer, Group CEO makléřské společnosti ICAP, byl na slavnostním ceremoniálu v Monte Carlu, pořádaném společností Ernst & Young, vyhlášen Světovým podnikatelem roku 2010.

Světový podnikatel roku 2010 je Michael Spencer


Stává se tak jubilejním desátým vítězem této prestižní podnikatelské soutěže. Spencer byl vybrán z padesátky finalistů, kteří byli letos jmenováni Podnikatelem roku ve své domácí zemi.

Spencerova společnost, ICAP plc, je nejvýkonnější finanční společností mezi stovkou firem zahrnutých v indexu FTSE 100 za uplynulých deset let a také jedním z nejvíce inovativních poskytovatelů finančních služeb na světě. Začínala v roce 1986 s kapitálem 45 000 USD jako obchodník s úrokovými swapy. Dnes je vedoucím světovým meziobchodním makléřem a poskytovatelem post trade služeb, a zajišťuje velkou část světových finančních transakcí se zahraničními měnami a finančními instrumenty.

Předseda poroty soutěže, vedoucí partner společnosti Growth Capital of 3i Investments plc, Guy Zarzavatdjian k výběru vítěze říká: „ICAP je finanční i technologický inovátor a díky technologiím a velkému objemu transakcí dokáže přinést svým zákazníkům benefit ve formě nižších nákladů. Podnikání ICAP má obrovský dopad, proto je porota ráda, že může udělit titul Světového podnikatele roku 2010 právě Michaelovi Spencerovi.“

„S radostí přijímám tuto cenu ve prospěch celého týmu ICAP,“ říká Spencer s tím, že vítězství v konkurenci tak velké skupiny podnikatelů je pro něj překvapením.

„“Avastu“, neboli českému vítězi, jsme drželi palce a myslím si, že v těžké konkurenci z celého světa reprezentoval české podnikatele velice úspěšně. Podnikatelský příběh firmy Avast Software a její úspěch byl předmětem mnoha rozhovorů jak se zahraničními médii, tak s ostatními podnikateli,“ upozorňuje Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice. „Poprvé jsme jmenovali Světového podnikatele roku před deseti lety a za tu dobu prošlo světovým finále 339 vítězů z jednotlivých zemí. Viděli jsme skutečné ekonomické posuny, vliv globalizace, vzestup nových trhů a vlivu internetu, který mění způsoby našeho podnikání. Nicméně jedna věc zůstává stejná – je to síla podnikatelů. Jejich optimismus, schopnost vyhledat příležitosti a tvrdá práce vedoucí k pozitivním výsledkům, inspiruje podnikatele po celém světě,“ dodává Magdalena Souček.

Komentáře