Symantec Messaging Gateway 9.5: kladivo na spam

Novinka podle svých autorů blokuje více než 99 % spamu a umožňuje propojení s DLP a šifrovacími technologiemi pro zabezpečení odchozích zpráv.

Symantec Messaging Gateway 9.5: kladivo na spam


Symantec  představil Symantec Messaging Gateway 9.5 (řešení bylo dříve známé pod názvem Symantec Brightmail Gateway). Aktuální verze rozšiřuje možnosti ochrany před spamem a nechtěnou poštou a umožňuje přizpůsobit nastavení konkrétním potřebám společnosti. Organizace nyní mohou přizpůsobit ochranu a definovat nechtěné e-maily, takže řešení přesně splní individuální požadavky. Navíc Symantec Messaging Gateway lze přímo propojit s řešením pro prevenci ztráty dat a šifrovaním odchozí komunikace. Symantec Messaging Gateway umožňuje i virtuální nasazení, což je cenově efektivní řešení pro boj se spamem a nechtěnou poštou.

Symantec Messaging Gateway obsahuje nastavení pro marketingové e-maily a newslettery a také pro e-maily s podezřelými URL adresami, například zkrácenými URL, které přišly na nesprávnou adresu. Podle antispamových testů Virus Bulletin VBSpam, provedených v březnu 2011, zablokoval Symantec 99,87 % spamu a v průměru dosahuje v těchto testech účinnosti více než 99,5 %. Symantec Messaging Gateway čerpá informace ze zpravodajské sítě, do které je zapojeno více než 120 milionů systémů a více než 800 milionů uživatelů po celém světě.

Symantec Messaging Gateway rozšiřuje možnosti propojení se Symantec Data Loss Prevention. Kromě běžného propojení obou produktů umožňuje Symantec Messaging Gateway nainstalovat jednoduchý doplněk a používat Symantec Data Loss Prevention pro robustní zabezpečení zpráv a prevenci ztráty dat. Symantec Messaging Gateway lze propojit také s řešením pro šifrování e-mailů Symantec Messaging Encryption Gateway Edition, které je nasazené přímo ve firmě, nebo s hostovanou službou pro šifrování Symantec Content Encryption, která je součástí služeb Symantec.cloud.

Symantec Messaging Gateway 9.5 je již v prodeji. Stávající zákazníci s platnou smlouvou na Symantec Brightmail Gateway 9.0 mohou bezplatně provést jednoduchý upgrade na Symantec Messaging Gateway 9.5.

Komentáře