Symantec pomáhá zákazníkům vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu

Společnost Symantec ohlásila nové řešení Symantec FileStore umožňující organizacím vytvářet škálovatelné vysoce výkonné služby souborových úložišť pro podnikové prostředí, včetně privátních a veřejných cloudů.

Symantec pomáhá zákazníkům vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu


Řešení FileStore již dosáhlo mimořádných výsledků v obsluze souborů v testech SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation), v nichž dalece překonalo současné nejlepší výsledky. Systém, který používal software FileStore, dosáhl v testech rekordního výsledku 176 728 operací SPECsfs2008_nfs.v3 za sekundu a celkové doby odezvy 1,67 ms. Výsledky řešení FileStore, dosažené s pomocí aktuálně dostupného softwaru, prokázaly o 47 % vyšší propustnost a o 14 % kratší celkovou dobu odezvy než výsledky zařízení NetApp FAS6080 publikované v srpnu 2009.

Řešení FileStore může spravovat a chránit důležité informace, maximalizovat výkon systému a při změně požadavků aplikací zvyšovat výkon a kapacitu bez narušení provozu. Organizace libovolné velikosti, které chtějí pomocí privátních cloudů získat výhody dostupnosti a možnost spravovat velké objemy dat, mohou snížit náklady pomocí softwarového řešení nezávislého na platformě a široce dostupného hardwaru.

Společnost Symantec v současné době zavádí řešení FileStore jako architekturu souborového úložiště do svých vlastních cloudových služeb, které poskytují víc než 40 petabajtů úložiště online pro více než 9 milionů aktivních uživatelů. Jedná se o největší prostředí úložiště typu SaaS na světě. Pro správu tohoto záložního úložiště používá společnost Symantec také software Veritas Storage Foundation for Windows a Veritas Cluster Server. Pomocí řešení FileStore společnost Symantec zajišťuje spolehlivé vysoce výkonné služby zálohování online za zlomek ceny, protože dosahuje vyššího využití úložišť a odstraňuje plánované prostoje nutné ke zvyšování výkonu a kapacity a pro každodenní úlohy správy.

Řešení FileStore umožňuje organizacím dynamicky přidávat a odebírat úložný prostor bez převedení systémů do režimu offline. Řešení FileStore se nativně integruje s předními řešeními pro zabezpečení a správu informací společnosti Symantec, včetně softwaru Symantec NetBackup a Symantec Endpoint Protection. Tyto služby jsou spuštěné přímo v uzlech FileStore, čímž se omezují kritická místa ovlivňující celkový výkon, zlepšuje zabezpečení a zjednodušuje provoz, protože se odstraňuje potřeba dalších prostředků serverů a úložišť pro zálohování a zabezpečení.

Jediný systém FileStore může mít až 16 uzlů a 2 PB celkového úložného prostoru. Produkt je navržen tak, aby jej bylo možno rozšiřovat od základních konfigurací prostřednictvím cenově dostupných rozšíření odpovídajících potřebám a rozpočtu IT organizace. Jednoduchý proces implementace se automaticky provádí a konfiguruje na základě pouhých několika parametrů zadaných správcem a přesto splňuje výkonové požadavky náročných aplikací, které pracují s velkými soubory, jako je práce se snímky ve zdravotnictví a geofyzikální průzkum.

Řešení FileStore využívá špičkový systém souborů společnosti Symantec, který spolupracuje s různými platformami a je základem efektivního výpočetního prostředí. Jeho vývoj započal před 20 lety uvedením prvního žurnálovacího systému souborů unixového typu, produktu Veritas Storage Foundation, který se dále vyvíjel v řešení Veritas Cluster File System. Řešení FileStore poskytuje konzistentní základ, který překlenuje mezeru mezi tradičními modely úložišť a novými modely privátních cloudů. Díky zvýšené škálovatelnosti umožňuje podporovat několikapetabajtové aplikace a současně podstatně zvyšuje odolnost prostředí úložišť a udržuje na nízké úrovni kapitálové výdaje na úložiště a související provozní náklady.

Cena a dostupnost na trhu

Řešení FileStore je ihned k dispozici a cena začíná na 6 995 USD za dva uzly a dva sokety procesoru.

Komentáře