T-Mobile a Alcatel-Lucent staví infrastrukturu 100Gb/s

Zprovozněním 100Gb/s linky v komerční síti v Evropě posouvají T Mobile a Alcatel-Lucent rychlostní limity transportních sítí .

T-Mobile a Alcatel-Lucent staví infrastrukturu 100Gb/s


T-Mobile zprovoznil na své páteřní optické infrastruktuře služby 100Gb/s mezi Prahou a několika krajskými městy. Tato optická síť využívá technologii optického směrování a hustého vlnového multiplexu (DWDM, dense wavelength division multiplexing) společnosti Alcatel-Lucent, která je vybavená novou generací optických prvků z dílny Bellových laboratoří a dokáže na těchto trasách dlouhých přes  600 km přenést 100Gb službu bez nutnosti regenerace optického signálu po celé trase. Technologie Alcatel-Lucent 1626 Light Manager, která je díky vylepšení o fotonickou platformu 1830 Photonic Service Switch (PSS) kompatibilní se sítěmi příští generace umožňujícími přenášet data o rychlosti 100Gb/s, je krokem k plně optické síti, podle tiskového vyjádření přináší také lepší výkon a současně snižuje náklady na provoz.

David Grundel, generální ředitel společnosti Alcatel-Lucent Czech, uvedl: „Nové typy cloudových služeb a zejména video ve vysokém rozlišení vede meziročně k 35% růstu objemu přenášených dat. Tento trend nás nutí k neustálým technologickým inovacím, mezi které bezesporu patří  100Gb technologie.  Díky nasazení této naší technologie je společnost T-Mobile  již dnes připravena přenášet provoz o rychlosti téměř 10 Tb/s, což je pro představu 300 klasických DVD filmů za sekundu.“

Komentáře