T-Mobile s hudbou a televizí v kapse

T-Mobile na Invexu měl řadu zajímavých novinek, především v oblasti zábavy v mobilu a datových přenosů - Internet 4G, televizi v kapse a t-music videozonu.

T-Mobile s hudbou a televizí v kapse


Internet 4G

T-Mobile výrazně obohatil nabídku datových služeb, když před několika dny jako první operátor v České republice zprovoznil síť UMTS. Služba nazvaná Internet 4G umožňuje díky technologii UMTS TDD od společnosti IP Wireless využití aplikací, které jsou náročné na vysokou rychlost a nízkou latenci připojení. Tedy zejména videokonference, streaming hudby či televizního vysílání nebo on-line hry.

Svými parametry je Internet 4G naprosto srovnatelný s ADSL připojením přes pevnou linku. Přenosová rychlost směrem k uživateli dosahuje až 1024kb/s a směrem od uživatele 256 kb/s. Zákazníci mají na výběr hned ze dvou tarifů – Internet 4G Standard nebo Internet 4G Premium – a dvou koncových zařízení: stolní modem určený pro počítače a PCMCIA kartu určenou pro notebooky.

V současné době je Internet 4G dostupný v Praze a již nyní probíhá rozšiřování pokrytí i do dalších měst. Do poloviny roku 2006 tak bude pokryto více než 50 procent populace České republiky.

Hudba v mobilu - t-music videozona

Všichni fanoušci hudby už si mohou užívat videoklipů a písniček svých oblíbených interpretů kdykoliv a kdekoliv. Díky aplikaci t-music videozona si mohou ve svém mobilu prozatím zdarma prohlédnout a poslechnout největší hity svých oblíbených zpěváků, zpěvaček a kapel. Tato služba, která bude oficiálně představena na Invexu, bude pro zákazníky zpřístupněna 15. listopadu 2005.

Už nyní je na výběr více než 50 videoklipů a do ostrého startu bude nabídka výrazně rozšířena. V aplikaci t-music videozona si každý zákazník může snadno najít a vybrat svého oblíbeného interpreta. Nechybí ani současný král hitparád – skupina Chinaski s hitem Tabáček. U každého klipu je kromě textového popisu možnost přehrání videa či audia. Navíc mají uživatele unikátní možnost rovnou si objednat polyfonní vyzvánění do svého mobilu.

Aplikaci t-music videozona, jež je v první fázi určená pro mobilní telefony se systémem Symbian, najdou zájemci na portálu www.t-zones.cz a www.t-music.cz, kde bude v den spuštění služby volně ke stažení. Zákazníci vybavení mobilním telefonem podporující technologii EDGE se mohou těšit na kvalitní videoklipy, pro GPRS připojení jsou dostupné audioklipy.. Veškeré potřebné informace, jak si užít hudby bez omezení, najdou zájemci na stránkách t-music.

Pro zákazníky, kteří se chtějí seznámit s horkou novinkou, jsme připravili ochutnávku v podobě nové sekce na hudebním portálu t-music (www.t-music.cz). Zde budou již od pondělí 24.10. vybrané klipy k dispozici v 30sekundových ukázkách doplněné o nabídku zvonění, uvítacích tónů, obrázků atd. vázajících se k danému klipu.

Hudební portál t-music videozona využívá multimediální platformu VIZGOTM, kterou vyvinula společnost U-Turn Media Group.Pro více informací o U-Turn Media Group navštivte www.u-turnmediagroup.com.

Digitální televize v kapse

Novou éru mobilní komunikace odstartuje prezentace televizního vysílání v mobilu prostřednictvím technologie DVB-H. V rámci předvedení projektu „Televize v kapse“ budou moci návštěvníci pavilonu T-Mobile sledovat na displeji mobilního telefonu jak živé televizní vysílání, tak i program ze záznamu. Televizní obsah je zajištěn ve spolupráci s TV Prima a Českou televizí; vynikající kvalita TV vysílání je zajištěna přenosem TV signálu přímo v síti Českých radiokomunikací.

Technologie DVB-H (Digital Video Broadcasting – Transmission Systém of Handheld Terminals – „Handheld“) – umožňuje mobilnímu telefonu přijímat digitální televizní signál. Ten je šířen přes klasickou vysílací, nikoliv mobilní síť, takže uživatelé mohou sledovat své oblíbené pořady kdykoliv a kdekoliv, i v pohybu. Aktivní počet uživatelů přitom nijak nelimituje kvalitu a rychlost přenosu signálu.

Kromě sledování televizního vysílání si budou moci zájemci vyzkoušet i zcela nové interaktivní služby v oblasti televizního vysílání, například stažení vyzváněcí melodie právě vysílaného hudebního klipu pomocí jediného kliknutí. Další možností je on-line hlasování do hitparády, jejíž aktuální pořadí lze nepřetržitě sledovat.

Partnerská řešení

Nedílnou součástí letošní účasti T-Mobile na veletrhu informačních technologií bude prezentace mobilních řešení určených pro firemní klientelu. Návštěvníci pavilonu se budou moci seznámit s novinkami v oblasti takzvaných partnerských řešení. Představeny tak budou nejen s produkty pro správu vozového parku (fleet management), ale i vzdálený a mobilní sběr dat či telemetrii. Nebudou chybět ani řešení pro mobilní kancelář reprezentovaná řešeními od společností Ad-Hoc či Sybase.

Komentáře