T-Mobile spouští rychlostní test LTE v Praze, plánuje pokrýt Mladou Boleslav

Zkušební provoz byl k dnešnimu dni spuštěn na 12 vysílačích v Praze 4 – Kamýku.

T-Mobile spouští rychlostní test LTE v Praze, plánuje pokrýt Mladou Boleslav


Společnost T-Mobile na dnešní tiskové konferenci oznámila, že zahajuje rychlostní test LTE sítě v Praze. Technologie dodaná společností Samsung umožňuje stahování dat teoretickou maximální rychlostí až 150 Mbit/s. Hlavním cílem je otestovat chování LTE v reálných podmínkách, aby se operátor mohl připravit na samotnou výstavbu sítě po uskutečnění aukce spektra. Ještě před ní však T-Mobile pokryje LTE sítí Mladou Boleslav.

„Tento test rychlosti je důležitý nejen pro T-Mobile Czech Republic, ale i pro celou skupinu Deutsche Telekom. V jeho rámci totiž vyzkoušíme vlastnosti ‘Smart LTE’ z dílny Samsungu,“ říká Frank Meywerk, technologický ředitel společnosti T-Mobile.

"Ještě před uvedením LTE sítě do komerčního provozu bychom chtěli dát možnost tuto technologii otestovat i široké veřejnosti. K tomu jsme zvolili Mladou Boleslav, kde máme jednoho z našich největších zákazníků, a registrujeme zde značnou poptávku po vysokorychlostních datových službách,“ vysvětluje Meywerk.

LTE síť v pražské části Kamýk bude sestávat z 12 vysílačů využívajících pásmo o šířce 20 MHz v rámci frekvence 2,6 GHz. Maximální teoretická rychlost stahování může činit až 150 Mbit/s, uplink až 50 Mbit/s. Oproti běžné LTE infrastruktuře bude síť rozšířena o technologii Smart LTE vyvinutou společností Samsung, která je díky použití technologie přidělování zdrojů schopná navýšit kapacitu každé buňky až o 30 % a zároveň omezit negativní vlivy interferencí mezi sousedními buňkami. Zkušební provoz proběhne od července do září letošního roku.


Úvodní foto: IDG
Komentáře