T-Mobile vybuduje 3G síť

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Nokia Siemens Networks podepsaly smlouvu o vybudování sítě 3. generace.

T-Mobile vybuduje 3G síť


T-Mobile tak po modernizaci 2G sítě zahajuje letos další velký technologický projekt rozšiřující nabídku vysokorychlostních mobilních služeb pro zákazníky. Zařízení od společnosti Nokia Siemens Networks přinesou pokročilé služby využívající technologie HSPA (High Speed Packet Access) v prostředí UMTS FDD. Do konce roku budou na území Prahy v komerčním provozu první Flexi-Multiradio vysílače.

Strategická dohoda mezi T-Mobile a Nokia Siemens Networks přinese zákazníkům řadu výhod, především mobilní vysokorychlostní datové služby. HSPA technologie představuje jeden z posledních vývojových stupňů sítí 3. generace - UMTS. Její hlavní předností pro zákazníky jsou rychlé datové přenosy - download až 14,4 Mbit/s, upload 5,7 Mb/s. Zvolená technologie navíc představuje již přípravu na příchod sítí další generace.

„Poptávka po datových službách v Česku neustále roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit, a to i v současné době, která přináší pro obor telekomunikací řadu výzev," uvedl Roland Mahler, generální ředitel T-Mobile Czech Republic.

Pilotní provoz bude zahájen na podzim v sídle společnosti T-Mobile a jejím okolí na pražských Roztylech.

 

Komentáře