T-Systems a Alcatel-Lucent nasadili první komerční 100 Gbit/s linku spojující optické a IP směrovací technologie

Společnosti Alcatel-Lucent a T-Systems oznámily, že bylo dosaženo prvního propojení vysoce výkonných datových center v Drážďanech a technické univerzity Bergakademie Freiberg prostřednictvím 60 km linky používající komerční 100 Gb/s (100G) rozhraní, které využívá IP a optické technologie.

T-Systems a Alcatel-Lucent nasadili první komerční 100 Gbit/s linku spojující optické a IP směrovací technologie


Tato jedinečná kombinace umožňuje bezkonkurenční škálovatelnost, výkon a kompatibilitu pro hlavní, přístupové i metropolitní sítě. Data mezi dvěma univerzitami jsou tak zpracovávána v reálném čase a přenášena rychlostí 100G na jedné vlnové délce vůbec poprvé .

Kapacita 100G komunikačního pásma  zajišťuje lepší spolupráci mezi výzkumnými institucemi a bude využita pro zajištění vyspělejších možností k poskytování virtualizovaných služeb a připraví prostor k rozšíření multimediálních aplikačních technologií. Konkrétně tato nová širokopásmová linka vytvoří v datovém centru výzkumné zázemí, ve kterém budou v reálných podmínkách hodnoceny vlastnosti aplikací a služeb požadující dostatečnou šířku komunikačního pásma. Výzkumní pracovníci obou univerzit využívají instalaci ke studiu zdrojových požadavků virtuálních serverů v klastru, paralelních souborových systémů Lustre, řešení síťových úložišť a videokonferenčních aplikací v reálném čase při plném zatížení.

Centrum pro informační služby a High Performance Computing (ZIH) technické univerzity Drážďany a technická univerzita Bergakademie Freiberg budou využívat této síťové technologie  pro testování aplikačních scénářů na vysoké výkonnostní úrovni. Pro distribuci dat v paralelním souborovém systému Lustre, bude ZIH úzce kooperovat s univerzitou v Indianě v rámci dohody o spolupráci. Další testy zahrnují virtuální servery v klastru, řešení síťových úložišť a videokonferenční aplikace v reálném čase. Zvláštní důraz bude kladen na kvalitu poskytovaných služeb pod vysokým zatížením. Infrastrukturu úložiště dat pro testy poskytla společnost DataDirect Networks (DDN).

Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.