T-Systems hlásí za Q1/2012 růst tržeb z mezinárodních zakázek

Společnost T-Systems vytvořila v prvním čtvrtletí roku 2012 tržby z mezinárodních zakázek v hodnotě 758 miliónů eur, což představuje meziroční růst o 3,5 procenta.

T-Systems hlásí za Q1/2012 růst tržeb z mezinárodních zakázek


Celkové tržby od stávajících zákazníků meziročně mírně vzrostly o 0,6 procent, což bylo způsobeno konkurenčním tlakem a korekcemi cen. Tržby generované ve skupině Deutsche Telekom poklesly dle plánu. Společnost T-Systems kompenzuje tento propad růstem tržeb od externích zákazníků. Celkové tržby společnosti T-Systems dosáhly v prvních třech měsících roku 2012 hodnoty 2,2 miliardy eur, což představuje mírný meziroční pokles o 0,7 procent.

Upravený ukazatel EBIT se mírně zlepšil z 1,3 na 2,0 procent v meziročním srovnání. Upravený ukazatel EBITDA se za první čtvrtletí uzavřel s hodnotou 192 miliónů eur, což představuje meziroční růst o 1,6 procent. Společnost T-Systems si v prvním čtvrtletí letošního roku zajistila několik velkých zakázek, mezi něž patří například Old Mutual Group (OMG) z Jižní Afriky a British American Tobacco (BAT). I přes tyto úspěchy došlo k meziročnímu poklesu objednávek ve srovnání se stejným obdobím roku 2011. Tento stav je zapříčiněn větší orientací společnosti T-Systems na kvalitu stávajících kontraktů a menší důraz na zisk nových globálních zakázek.


Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com
Komentáře