T-Systems rozšiřuje nabídku služeb založených na cloud computingu

Společnost T-Systems Czech Republic pokračuje v rozšiřování své nabídky v oblasti cloud computingu.

T-Systems rozšiřuje nabídku služeb založených na cloud computingu


K dispozici jsou nyní dva obchodní modely, které jsou podle T-Systems vhodné pro širokou skupinu zákazníků. Alokační model umožňuje konzervativním zákazníkům rezervaci předem stanoveného počtu jednotek výkonu, které se skládají z procesoru, paměti, úložiště a dalších služeb, tzv. building-block. Dle aktuálních potřeb pak zákazník jednotlivé bloky zapíná a vypíná. Od spotřebovaných bloků se pak odvíjí fakturace. Druhý model, který společnost T-Systems nabízí, je založen na flexibilitě; zákazník může navyšovat a snižovat jednotlivé parametry, jako je procesorový výkon, paměť a další prvky, po menších částech a tyto změny jsou pak zpoplatněny na hodinové bázi. Tento model je vhodný především pro zákazníky, pro které je ICT dynamickou součástí jejich podnikání a potřebují se pružně přizpůsobit ve velmi krátkém čase.

Společnost T-Systems také rozvíjí nabídku cloud computingových služeb v oblasti velkoobchodního prodeje. Firmy tak mají možnost využít platformu společnosti T-Systems pro umístění vlastních produktů, řešení a služeb. Firma Software602  například vybudovala ucelené prostředí pro snadnou práci s důvěryhodnými elektronickými dokumenty (vytváření, ověřování pravosti, připojování časových razítek atd.) na adrese www.secustamp.com.

„Jsme jedničkou v oblasti elektronických dokumentů s právním účinkem a víme, jak obsloužit zákazníky, aby to pro ně bylo opravdu velmi jednoduché. Péči o technickou infrastrukturu přenecháváme jiným,“ uvedl ředitel divize online služeb ve společnosti Software602 Pavel Durdil.

Od května letošního roku také společnost T-Systems spouští již dříve avizovaný konfigurační webový portál pro uživatele cloud computingových řešení a služeb. Přínosem zde bude on-line konfigurace služeb a zákazník tak bude mít možnost změny požadovaného výkonu, dle aktuálních potřeb.

Komentáře