Tablet Amazon Fire - žhavé želízko do ohně

Amazon se po měsících čekání zapojil do zuřících tabletových válek. Do boje vysílá nové zařízení Fire za 199 USD. Novinka nabídne především konzumaci digitálních produktů.

Tablet Amazon Fire - žhavé želízko do ohně


amazon fire

Po měsících zvěstí americká společnost Amazon konečně představila tablet Kindle Fire se 7palcovým displejem a  přívětivou cenou 199 amerických dolarů. Zařízení disponuje 7palcovým IPS displejem s rozlišením 1024x600 pixelů, dvoujádrovým procesorem a 8GB interní paměti. Ptáte-li se na výdrž baterie, výrobce slibuje až 7,5 hodin při přehrávání videa.

Jistě potěší přítomnost klasického USB portu pro přenos souborů, některé potencionální zákazníky však může odradit absence kamery a mikrofonu. Tablet si nicméně neklade za cíl stát se hardwarem našlapaným zařízením, nýbrž jednoduchým produktem určeným především pro přístup k produktům společnosti Amazon. Tento koncept jen dotvrzuje samotné uživatelské rozhraní s vyhledávacím panelem, prostřednictvím nějž lze prohledávat lokální, cloudové i webové soubory. Na spodní části displeje pak mohou uživatelé připínat oblíbené aplikace, knihy a média.

Tablet v základu běží na upravené verzi operačního systému Android přizpůsobené spíše pro maximální jednoduchost nežli pokročilé funkce. Amazon se specificky nevyjádřil o službách společnosti Google, tudíž s přítomností Google Map či Android Marketu nelze zřejmě spočítat. Amazon dále ve spojitosti s tabletem představil vlastní webový prohlížeč Amazon Silk, který pro rychlejší zobrazování stránek využívá cloudových výpočetních služeb. Uživatelé budou mít taktéž k dispozici zabudovanou emailovou aplikaci podporující správu několika schránek současně.

Zdroj: PC World

Komentáře