Tablet Surface Pro s příslušenstvím na trhu 9. února

Tak jsme se konečně dočkali. Společnost Microsoft oznámila vydání profesionální verze svého tabletu Surface – na 9. února. Kromě něj se ten den začne prodávat i nové příslušenství pro řadu Surface.

Tablet Surface Pro s příslušenstvím na trhu 9. února


Surface versus Surface

Verze tabletu s plnohodnotným systémem Windows 8 s 64 GB paměti se bude na americkém trhu prodávat za 900 dolarů (při dnešním kurzu něco přes 17 000 korun), s dvojnásobkem – tedy 128 GB uživatelské paměti pak stojí o 100 dolarů (necelé 2 tisíce korun) více. Oba modely budou dodávány s novým stylusem, nicméně bez kancelářského balíku Office, který byl hezkou konkurenční výhodou koncem října představeného modelu Surface RT.

Surface RT je ale na rozdíl od novinky vybaven operačním systémem Windows RT, což jsou osekané „osmičky“, na nichž nespustíte desktopové aplikace. Surface Pro, jak již jeho název napovídá, běží na systému Windows 8 Pro a jedná se o kompletní 64bitový počítač v malém těle.

Kde vězí další rozdíly mezi těmito dvěma tablety od Microsoftu? Tak především v procesoru a operační paměti. Zatímco Surface RT disponuje ARM čipem Nvidia Tegra 3 a 2 GB RAM, Surface Pro se chlubí Intel Core i5 a 4 GB RAM. 10,6palcový displej RT má rozlišení 1 366 x 768, stejně velký displej u profesionálního tabletu pak zvládá Full HD obraz, tedy 1 920 x 1 080 pixelů.

Tablet RT je omezen standardem USB 2.0, zatímco Pro nabízí podporu USB 3.0. Profesionální verze navíc disponuje perem Surface a Mini DisplayPortem pro připojení většího externího monitoru.

Rodina Surface se rozšiřuje

Kromě modelu Surface Pro seženete od února pro „tovární jezdce“ redmondského giganta i pár nových kousků příslušenství.

Nejprve Microsoft vydává určitou „limitovanou edici“ svých klávesnic s krytem Touch Cover. Na své si přijdou milovníci skate životního stylu, romantické dívky i vyznavači východní kultury. Touch Cover v modré barvě totiž bude v limitované verzi obsahovat motiv lebky, růžový má na sobě květinový motiv a červený připomíná rok draka v čínském kalendáři.

O něco zajímavější je Surface verze dotykové myši Wedge Touch Mouse, která je designově sladěná s tablety. Na americkém trhu bude tato myš stát úplně stejně jako její klasická verze pro notebooky s Windows 8, tedy 70 dolarů.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: IDG News Service
Komentáře